pavouk v pavučině

Pavouci v Česku a na Slovensku

Rate this post

Seznam pavouků v ČR a SK

Říše: Animalia

Rozdělit: Eumetazoa

Kmen: arthropod

Podkmeň: Chelicerata

Trieda: Arachnida (Arachnoidea)

Rad: Araneae

Podřada I: LIPHISTIOMORPHA / MESOTHELAE – (čeleď: Liphistidae) – malá skupina primitivních archaický pavouků s Článkovaný abdomen. Dva páry plicních vaků, snovací bradavky se šest – sedm segmenty, umístěné v polovině břišní strany oblasti břicha. Tyto pavoučí druhy jsou rozšířeny pouze v tropech.

Podřada II: THERAPHOSOMORPHA / MYGALOMORPHA (TETRAPNEUMONES, ORTHOGNATHA) – primitivní pavouci. Spojení mezi základní a apikální částí chelicer je souběžné s podělíme osu těla. Dva páry plicních vaků a zadní snovací bradavky se třemi neboť více články. Žádná epigyne. Samčí palpálne orgány jsou relativně malé. Pouze tři druhy rodu Atypus patří do tohoto podřádu na Slovensku. Podobné čeledi tvoří podřada Theraphosidae . V Evropě se vyskytují NEJČASTĚJI v chovu ( Avicularia , Theraphosa , Eurypelma , atd.).


Čeleď: Atypidae – komôrkárovité

  1. Koktání související Eiehw. 1830
  2. Atypus muralis Bertk. 1890
  3. Atypus piceus (Sulz. 1776)

Podřada III: ARANEOMORPHA (DIPNEUMONES, LABIDOGNATHA) – v tomto podřádu je o největší počet čeleď. Chelicery jsou velké, malé nebo vystupující, spojení mezi základní a apikální částí chelicer je kolmé na podělil osu těla. Pouze jeden pár plicních vaků. Posteriorní bradavky nemají více když dvě části.


Rod: Scytodidae – lepovkovité

  1. Scytodes thoracica (Latr. 1802)

Elaď: Pholcidae – trasavkovité

  1. Holocnemus pluchei (Scop. 1763) -?
  2. Hoplopholcus forskali (Thor. 1871) -?
  3. Pholcus opilionoides (Schr. 1781)
  4. Pholcus phalangioides (Fuessl. 1775)
  5. Spermophora senoculata (Dug. 1836)

Čelaď: Segestriidae – šestočkovité

  1. Segestria bavarica (CLK 1843)
  2. Florentine Segestria (Rossi 1790) -?
  3. Segestria pantherina Dolesch. 1852 -?
  4. Segestria senoculata (L. 1758)

Elaď: Dysderidae – šestočkovité

  1. Dasumia carpatica (Kulcz. 1882)
  2. Dysdera crocota CLK 1838
  3. Dysdera erythrina (Walck. 1802)
  4. Dysdera hamulata Kulcz. 1897
  5. Dysdera hungarica Kulcz. 1897
  6. Dysdera longirostris Dobl. 1853
  7. Dysdera ninnii Canestr. 1868 -!
  8. Dysdera westringi OP-Cbr. 1872
  9. Harpactea hombergi (Scop. 1763)
  10. Harpactea elegant (CLK 1838)
  11. Harpactea červená (CLK 1838)
  12. Harpactea cruel Hem. 1879

Elad: Oonopidae

  1. Orchestina pavesii (Sim. 1873)
  2. Triaeris stenapsis Sim. 1891

Čelaď: Mimetidae – ostníkovité

  1. Ero aphana (Walck. 1802)
  2. Byl jsem cambridgei Kulcz. 1911
  3. Ero furcata (Vill. 1789)
  4. Ero tuberculata (De Geer 1778)

Čeleď: Eresidae – stepníkovití

  1. Eresus cinnaberinus (Oliv. 1789)

Elaď: Uloboridae – pakrižiakovité

  1. Hyptiotes paradoxus (CLK 1834)
  2. walckenaerius Uloborus Latr. 1806

Elaď: Nesticidae – temnomilovité

  1. Nesticus cellulanus cellulanus (Cl. 1757)
  2. Kulcz související s poustevníkem Nesticusem. 1894

Čelaď: Theridiidae – pradiarkovité

  1. Achaearanea lunata (tř. 1757)
  2. Achaearanea ohlerti (Thor. 1870)
  3. Achaearanea riparia (Bl. 1834)
  4. Achaearanea simulans (Thor. 1875)
  5. Achaearanea tepidariorum (CLK 1841)
  6. Anelosimus pretty (Walck. 1802)
  7. Filet anelosimu (CLK 1836)
  8. Crustulina guttata šíře ( 1834)
  9. Crustulina sticta (OP-Cbr. 1861)
  10. Dipoena braccata (CLK 1841)
  11. Dipoena coracina (CLK 1837)
  12. Dipoena erythropus (Sim. 1881)
  13. Dipoena inorna (OP-Chr. 1861)
  14. Dipoena melanogaster (CLK 1837)
  15. Dipoena nigroreticulata (Sim. 1879)
  16. Dipoena prona (Menge 1868)
  17. Dipoena torva (Thor. 1875)
  18. Enoplognatha caricis (Fickerd 1876)
  19. Enoplognatha jacksoni Schenk. 1927
  20. Enoplognatha latimana Hippa & Oks. 1982
  21. Enoplognatha mandibularis (Luc. 1846)
  22. Enoplognatha mordax (Thor. 1875)
  23. Enoplognatha oelandica (Thor. 1875)
  24. Enoplognatha ovata (tř. 1757)
  25. Enoplognatha serratosignata (L. 1879)
  26. Enoplognatha thoracica (Hahn 1833)
  27. Episinus angulatus (Bl. 1836)
  28. Episinus rozřezal Lair. 1809
  29. Euryopis flavomaculata (CLK 1836)
  30. laeta Euryopis (Westr. 1861)
  31. Euryopis quinqueguttata Thor. 1875
  32. Euryopis saukea Levi 1951
  33. Lasaeola sad (Hahn 1833)
  34. Neottiura bimaculata (L. 1767)
  35. Neottiura suaveolens (Sim. 1879)
  36. Paidiscura pallens (Bl. 1834)
  37. Pholcomma hrby (západ 1851)
  38. Robert arundinaeti (OP-Chr. 1871)
  39. Robert Frivaldszky (Chyzer. 1894)
  40. Robert je černý (BI. 1836)
  41. Robert zanedbané (OP-Chr. 1871)
  42. Robert scoticus jack. 1914
  43. Robert kufry (LR 1872)
  44. Robert kopyto Vogels. 1944
  45. Válka Rugathodes (sim. 1873)
  46. Rugathodes unstable (OP-Cbr.1871)
  47. Simitidion simile (C. L. K. 1836)
  48. Steatoda albomaculata (De Geer 1778)
  49. Steatoda bipunctata (L. 1758)
  50. Steatoda castanea (tř. 1757)
  51. Steatoda Grosse (CLK 1838)
  52. Steatoda meridionalis (Kulcz. 1894)
  53. Steatoda phalerata (Panz. 1801)
  54. Steatoda triangulosa (Walck. 1802)
  55. Theonoe minuta (OP-Chr. 1879)
  56. Theridion betteni Wiehle 1960
  57. Theridion blackwalli Cbr OP- . 1871
  58. Theridion boesenbergi Str. 1904
  59. Familial Theridion OP-Cbr. 1871
  60. Theridion hemerobium Sim. 1914
  61. Theridion impressum L. K. 1881
  62. Theridion melanurum Hahn 1831
  63. Theridion mystaceum LK 1870
  64. Theridion nigrovariegatum sim. 1873
  65. Theridionův obrázek (Walck. 1802)
  66. Theridion pinastri L. K. 1872
  67. Theridion refugum Drensky 1929
  68. Theridion sisyphium (tř. 1757)
  69. Theridion příze (Walck. 1802)
  70. Theridionův rozptyl Hahn 1833

Hlava: Theridiosomatidae – křižovatka

  1. Theridiosoma gemmosum (LK 1877)

Ďelaď: Anapidae

  1. Comaroma simoni Bertk. 1889

Čeleď: Mysmenidae

  1. Mysmenella jobi (Kraus 1967)
  2. Trogloneta granulum Sim. 1922

Čelaď: Linyphiidae – plachtárkovité

  1. Abacoproeces saltuum (L. K. 1872)
  2. Acartauchenius obscene (OP-Chr. 1872)
  3. Agnyphantes splněn (OP-Chr. 1875)
  4. Agyneta hledá (OP-Cbr. 1902)
  5. Agyneta conigera (OP-Cbr. 1863)
  6. Agyneta Decora (OP-Cbr. 1871)
  7. Agyneta olivacea Emer. 1882
  8. Agyneta ramosa Jack. 1912
  9. Agyneta subtilis (OP-Cbr. 1863)
  10. Allomengea scopigera (tlustý 1859)
  11. Allomengea vidua (L. K. 1879)
  12. Anguliphantes angulipalpis (západ 1851)
  13. Anguliphantes monticola (Kulcz. 1881)
  14. Anguliphantes tripartitus Mill. & Svat. 1978
  15. Aphileta misera (OP-Cbr. 1882)
  16. Araeoncus crassiceps (West. 1861)
  17. Araeoncus low (BI. 1841)
  18. Asthenargus pohan (sim. 1884)
  19. Asthenargus perforatus Schenk. 1929
  20. Baryphyma pratense (Bl. 1861)
  21. Bathyphantes přibližný (OP-Chr. 1871)
  22. Bathyphantes gracilis (Bl. 1841)
  23. Bathyphantes nigrinus (Westr. 1851)
  24. Bathyphantes dítě (West 1851)
  25. Bathyphantes setiger FOP-Cbr. 1894
  26. Bathyphantes jako Kulcz. 1894
  27. Bathyphantes simillimus buchari Růžička 1988
  28. Bathyphantes jako (LK 1879)
  29. Bolyphantes alticeps (Sund. 1833)
  30. Bolyphantes luteolus (Bl. 1833)
  31. Canariphantes nanus Kulcz. 1898
  32. Carorita limnaea (Cros. & Bish. 1927)
  33. Centromerita bicolor (Bl. 1833)
  34. Centromerita harmonická (Thor. 1875)
  35. Centromerus albidus Sim. 1929
  36. Centromerus tajemný (OP-Chr. 1873)
  37. Centromerus brevivulatus F. Dahl 1912
  38. Centromerus capucinus (Sim. 1884)
  39. Jeskyně Centromerus (LR 1872)
  40. Centromerus zředěný (OP-Chr. 1875)
  41. Centromerus drenáž (LR 1881)
  42. Centromerus levitarsis (Sim. 1884)
  43. Centromerus pabulator (OP-Cbr. 1875)
  44. Centromerus persimilis (OP-Cbr. 1912)
  45. Centromerus sellarius (Sim. 1884)
  46. Centromerus serratus (OP-Cbr. 1875)
  47. Centromerus setosus Mill. & Přepravka. 1940
  48. Centromerus silvicola (Kulcz. 1887)
  49. Centromerus silvaticus (Bl. 1841)
  50. Ceratinella brevipes (Westr. 1851)
  51. Ceratinella krátká (WID. 1834)
  52. Ceratinella major Kulcz. 1894
  53. Ceratinella scabrosa (OP-Cbr. 1871)
  54. Ceratinella širší (Thor. 1871)
  55. Stativ Ceratinopsis (Sim. 1881)
  56. Cinetata gradata (Sim. 1881)
  57. Dismodicus (BI. 1834)
  58. Collinsia zreteľný (sim. 1884)
  59. Collinsia inerrans (OP-Cbr. 1885)
  60. Dicymbe černá (BI. 1834)
  61. Dicymbium tibiale (Bl. 1836)
  62. Diplocentria rectangulata (Emert.1915)
  63. Diplocephalus cristatus (Bl. 1833)
  64. Diplocephalus dentatus Tull. 1955
  65. Diplocephalus helleri (LK 1869)
  66. Diplocephalus latifrons (OP-Cbr. 1863)
  67. Směsi Drapetisca (OP-Chr. 1871)
  68. Diplocephalus picinus (Bl. 1841)
  69. Diplostyla concolor šíře ( 1834)
  70. Dismodicus bifrons (Black. 1841)
  71. Zvýšený Dismodicus (CLK 1838)
  72. Donacochara speciosa (Thor. 1875)
  73. Drapetisca social (neděle 1833)
  74. Drepanotylus uncatus OF Chr. 1873
  75. Entelecara acuminata šířka ( 1834)
  76. Entelecara congenera (OP-Cbr. 1879)
  77. Špatná Entelecara OP-Cbr. 1913
  78. Entelecara erythropus (Westr.1851)
  79. Entelecara flavipes (Bl. 1834)
  80. Entelecara media Kulcz. 1887
  81. Erigone atra Bl. 1833
  82. Erigone cristatopalpus Sim. 1884
  83. Erigone dentipalpis šířka ( 1834)
  84. Erigone jaegeri Baehr 1984
  85. Gonatium tirolensis LR 1872
  86. Erigonella hiemalis (Bl. 1841)
  87. Erigonella ignobilis (O. P.-Cbr. 1871)
  88. Erigonella subelevata (L. K. 1869)
  89. Erigonoplus globipes (L. K. 1872)
  90. Erigonoplus jarmilae (Mill. 1943)
  91. Evansia merens O. P.-Cbr. 1900
  92. Floronia bucculenta (Cl. 1757)
  93. Formiphantes lepthyphantiformis (Str. 1907)
  94. Frontinellina frutetorum (C. L. K. 1834)
  95. Glyphesis slave (sim. 1881)
  96. Gnathonarium dentatum šířka ( 1834)
  97. Gonatium hilare (Thor. 1875)
  98. Gonatium paradox (LR 1869)
  99. Gonatium rubellum (Bl. 1841)
  100. Gonatium rubens (Bl. 1833)
  101. Gongylidiellum latebricola (OP-Chr. 1871)
  102. Gongylidiellum murcidum Sim. 1884
  103. Gongylidiellum living (OP-Chr. 1875)
  104. Gongylidium rufipes (L. 1758)
  105. Helophorus vynikající (BI. 1841)
  106. Heterotrichoncus small (Mill. 1958)
  107. Řezání Hilaira (OP-Chr. 1871)
  108. Hylyphantes graminicola (Sund. 1830)
  109. Hylyphantes nigritus (Sim. 1881)
  110. Hypomma bituberculatum šířka ( 1834)
  111. Hypomma cornutum (Bl. 1833)
  112. Hypomma žlutá (Bösenb. 1902)
  113. Hypsocephalus dahli (méně 1909)
  114. Improphantes Defiant sim. 1929
  115. Improphantes matný (Thor. 1875)
  116. Incestophantes annulatus (Kulcz. 1881)
  117. Incestophantes crucifer (šarže 1866)
  118. Kaestneria dorsalis (šířka 1834)
  119. Kaestneria pullata (OP-Cbr. 1863)
  120. Kaestneria torrentum (Kulcz. 1881)
  121. Kratochviliella bicapitata Mill. 1938
  122. Labulla thoracica šířka ( 1834)
  123. Lasiargus hirsutus (šarže 1869)
  124. Lepthyphantes alutacius Sim. 1884
  125. Lepthyphantes anthroniensis Schenk. 1933
  126. Lepthyphantes cornntns Schenk. 1927
  127. Lepthyphantes významné OP-Chr. 1913
  128. Lepthyphantes keyserlingi (Auss. 1867)
  129. Lepthyphantesova choroba (Ohlert 1865)
  130. Lepthyphantes milleri Hvězda . 1972
  131. Lepthyphantes minutus (Bl. 1833)
  132. Lepthyphantes nodifer Ano . 1884
  133. Lepthyphantes významný Kulcz. 1887
  134. Lepthyphantes pallidus (OP -br. 1871) -!
  135. Lepthyphantes pillichi Kulcz. 1915
  136. Lepthyphantes quadrimaculatus Kulcz. 1896
  137. Tester leptorhoptra (západ 1851)
  138. Lessertia dentichelis (Sim. 1884)
  139. Lessertinella carpatica Weiss 1979
  140. Lessertinella kulczynskii (méně než 1909)
  141. Linyphia hortensis Sund. 1830
  142. Linyphia tenuipalpis Simon 1884
  143. Linyphia triangularis (Cl. 1757)
  144. Lophomma punctata (Bl. 1841)
  145. Macrargus carpenteri (OP-Cbr. 1894)
  146. Macrargus rufus šířka ( 1834)
  147. Mansuphantes arciger (Kulcz. 1882)
  148. Mansuphantes křehký (Thor. 1875) -?
  149. Mansuphantes quick (Thor. 1875)
  150. Maro lehtineni Saar. 1971
  151. Bennett naturovaný Casemir 1961
  152. Maso gallicus Sim. 1894
  153. Maso sundevalli (Westr. 1851)
  154. Mecopisthes peusi Zázrak . 1972
  155. Mecynargus long (Kulcz. 1882)
  156. Mecynargus morulus (OP-Cbr. 1873)
  157. Megalepthyphantes collinus (L. K. 1872) – !
  158. Megalepthyphantes nebulosus ned ( . 1830)
  159. Megalepthyphantes pseudocollinus Souostroví 1997
  160. Meioneta související (Kulcz. 1898)
  161. Meioneta Knights (LR 1881)
  162. Meioneta fuscipalpa (C. L. K. 1836)
  163. Meioneta gulosa (L. K. 1869)
  164. Meioneta innotabilis (OP-Cbr. 1863)
  165. Meioneta milleri Thal., Buch. & Kůrka 1997
  166. Meioneta soft (OP-Chr. 1871)
  167. Meioneta rurestris (CLK 1836)
  168. Meioneta saxatilis (Bl. 1844)
  169. Meioneta simplicitarsis (Sim. 1884)
  170. Metopobactrus ascitus (Kulcz. 1894)
  171. Metopobactrus prominulus (OP-Chr. 1872)
  172. Micrargus otevřený (OP-CRB. 1871)
  173. Micrargus georgescuae Millidge 1976
  174. Micrargus herbigradus (list 1854) -!
  175. Micrargus subaequalis (Westr. 1851)
  176. Náhlý Microctenonyx (OP-Chr. 1875)
  177. Microlinyphia impigra (OP -br. 1871)
  178. Microlinyphia pusilla (Sund. 1830)
  179. Road Micronet (Bl. 1841)
  180. Média (Ano. 1884)
  181. Minicia marginella šířka ( 1834)
  182. Minyriolus malý (WID. 1834)
  183. Mix Mioxena (Sim. 1884)
  184. Moebelia penicillata (Westr. 1851)
  185. Mughiphantes mughi (Fick. 1875)
  186. Mughiphantes pohledný (Kulcz. 1881)
  187. Mughiphanates varians (Kulcz. 1882)
  188. Nematogmus sanguinolentus (Walck. 1841)
  189. Neriene clathrata (neděle 1830)
  190. Neriene emphana (Walck. 1841)
  191. Neriene furtiva (O. P. -Cbr. 1870)
  192. Neriene montana (tř. 1757)
  193. Neriene peltata (šíře 1834)
  194. Neriene radiata (Walck. 1841)
  195. Notioscopus LADEN (OP-Chr. 1872)
  196. Obscuriphantes dark (BI. 1841)
  197. Oedothorax agrestis (Black. 1853)
  198. Oedothorax apicatus (Black. 1850)
  199. Oedothorax fuscus (Black. 1834)
  200. Oedothorax gibbifer (Kulcz. 1882)
  201. Oedothorax gibbosus (Black. 1841)
  202. Oedothorax retusus (Westr. 1851)
  203. Oreoneta montigena (LK 1872)
  204. Oreoneta tatrica Kulcz. 1915
  205. Oreonetides glacialis (L. K. 1872)
  206. Oreonetides vaginatus (Thor. 1872)
  207. Ostearius melanopygia (OP-Chr. 1879)
  208. Panamomops související Mill. & Krater. 1939 -?
  209. Panamomops fág Mill. & Krat. 1939 -!
  210. Panamomops neviditelný (Mill. A Val. 1964) -!
  211. Panamomops latifrons Mill. 1959
  212. Panamomops mengei Sim. 1926 -!
  213. Panamomops palmgreni Thaler 1973
  214. Panamomops sulcifrons (šíře 1834) -!
  215. Pelecopsis elongata (šířka 1834)
  216. Pelecopsis mengei (Sim. 1884)
  217. Pelecopsis parallela (šířka 1834)
  218. Pelecopsis radicicola (L. K. 1872)
  219. Peponocranium orbiculatum (O. P-Chr. 1882)
  220. Peponocranium strmé Mill. 1943
  221. Pityohyphantes phrygianus (CLK 1836)
  222. Pocadicnemis carpatica (Chyz. 1894)
  223. Pocadicnemis juncea Lock. & Millidge 1953
  224. Pocadicnemis pumila (Bl. 1841)
  225. Variegated poeciloneta (Bl. 1941)
  226. Porrhomma campbelli F. O. P-Cbr. 1894 – !
  227. Porrhomma konvexita (západ 1851)
  228. Porrhomma egeria Sim. 1884
  229. Zavádějící Porrhomma (BI. 1841)
  230. Porrhomma lativelum Tretz. 1956
  231. Porrhomma microphthalmum (O. P-Cbr. 1871)
  232. Porrhomma microps (Roew. 1931)
  233. Porrhomma montanum Jack. 1913
  234. Porrhomma myops Ano . 1884
  235. Porrhomma pallidum Jack. 1913
  236. Hloubka Porrhommy M. Dahl, 1939
  237. Porrhomma pygmaeum (Bl. 1834) -!
  238. Prinerigone vagans (Aud. 1826)
  239. Archipelago abnormalis (Bl. 1841)
  240. Saaristoa firma (O. P-Cbr. 1905)
  241. Saloca diceros (O. P-Cbr. 1871)
  242. Saloca kulczynskii Mill. & Krat. 1939
  243. Sauron of Life (Sim. 1881)
  244. Scotargus pilosus Sim. 1913
  245. Scotinotylus antennatus (O. P-Chr. 1875)
  246. Silometopus bonessi Casem. 1970
  247. Silometopus elegans (O. P-Cbr. 1872)
  248. Silometopus reussi (Thor. 1871)
  249. Sintula corniger (Bl. 1856)
  250. Sintula retroversus (O. P-Cbr. 1875)
  251. Sintula spiniger (Balogh 1935)
  252. Si§ic open (Holm 1939)
  253. Stemonyphantes lineatus (L. 1758)
  254. Styloctetor Roman (OP-Chr. 1872)
  255. Syedra apetlonensis rána. 1992
  256. Syedra gracilis (Menge 1869)
  257. Syedra myrmicarum (Kulcz. 1882)
  258. Tallusia experta (O. P-Cbr. 1871)
  259. Tapinocyba affinis Méně. 1907
  260. Tapinocyba biscissa (O. P-Cbr. 1872)
  261. Tapinocyba insecta (LK 1869)
  262. Tapinocyba pallens (O. P-Cbr. 1872)
  263. Tapinocyboides pygmaeus (Menge 1869)
  264. Tapinopa longidens šířka ( 1834)
  265. Taranucnus Bihari Fage 1931
  266. Taranucnus setosus (O. P-Cbr. 1863)
  267. Upozornění Tenuiphantes (BI. 1853)
  268. Hřeben Tenuiphantes (Menge 1866)
  269. Tenuiphantes flavipes (Bl. 1854)
  270. Tenuiphantes jacksoni (Schenkel 1925)
  271. Tenuiphantes mengei Kulcz. 1887
  272. Tenuiphantes tenebricola (šířka 1834)
  273. Tenuiphantes fine (BI. 1852)
  274. Tenuiphantes zimmermanni Bertk. 1890
  275. Theonina cornix (Sim. 1881)
  276. Theonina kratochvili Mill. & Weiss 1979
  277. Thyreosthenius biovatus (O. P-Chr. 1875)
  278. Thyreosthenius parasiticus (Westr. 1851)
  279. Tiso aestivus (L. K. 1872)
  280. Tiso vagans (Bl. 1834)
  281. Tmeticus související (BI. 1855)
  282. Trematocephalus cristatus šířka ( 1834)
  283. Trichonocoides rybář (sim. 1884)
  284. Kulcz související s Trichoncus. 1894
  285. Trichoncus anritns (LR 1869)
  286. Trichoncus hackmani Millidge 1956
  287. Trichoncus saxicola (O. P-Cbr. 1861)
  288. Trichoncus špinavý sim. 1884
  289. Trichopterna cito (O. P-Cbr. 1872)
  290. Trichopterna thorelli (Westr. 1861)
  291. Troxochrus nasutus Schenk. 1925
  292. Troxochrus scabriculus (Westr. 1851)
  293. Typhochrestus digitatus (O. P-Chr. 1872)
  294. Walckenaeria acuminata Bl. 1833
  295. Walckenaeria alticeps (Denis 1952)
  296. Walckenaeria antica šířka ( 1834)
  297. Walckenaeria atrotibialis O. P-Cbr. 1878)
  298. Walckenaeria capito (Westr. 1861)
  299. Walckenaeria corniculans (O. P-Cbr. 1875)
  300. Walckenaeria cucullata (C. L. K. 1836)
  301. Walckenaeria cuspidata Bl. 1833
  302. Walckenaeria dysderoides šířka ( 1834)
  303. Walckenaeria furcillata (Menge 1869)
  304. Walckenaeria incisa (O. P-Cbr. 1871)
  305. Walckenaeria kochi (O. P-Cbr. 1872)
  306. Walckenaeria mitrata (Menge 1868)
  307. Walckenaeria monoceros (šířka 1834)
  308. Walckenaeria nodosa OP-Cbr. 1873
  309. Walckenaeria nudipalpis (Westr. 1851)
  310. Walckenaeria obtusa Black. 1836
  311. Walckenaeria simplex (Chyz. 1894)
  312. Walckenaeria suspecta (Kulcz. 1882)
  313. Walckenaeria unicornis OP-Cbr. 1861
  314. Walckenaeria vigilax (Bl. 1853)

Čeleď: Tetragnathidae – čeľustnatkovité

  1. Meta menardi (Latr. 1804)
  2. Metellina mengei (BI. 1869)
  3. Metellina merianae (Scop. 1763)
  4. Metellina segmentata (tř. 1757)
  5. Pachygnatha clercki Sund. 1823
  6. Pachygnatha degeeri Sund. 1830
  7. Pachygnatha listeri Sund. 1830
  8. Tetragnatha dearmata Thor. 1873
  9. Tetragnatha extensa (L. 1758)
  10. Tetragnatha montana Sim. 1874
  11. Tetragnatha nigrita Lendl 1886
  12. Tetragnatha obtusa CLK 1837
  13. Tetragnatha pinicola CLK 1870
  14. Tetragnatha shoshone Levi 1981
  15. Tetragnatha striata LK 1862

Elaď: Araneidae – krystal

  1. Aculepeira ceropegia (Walck. 1802)
  2. Agalenatea zpět (Scop. 1763)
  3. Araneus alsine (Walck. 1802)
  4. Araneus angulatus Cl. 1757
  5. Araneus circe (Aud. 1826)
  6. Araneus diadematus Cl. 1757
  7. Araneus grossus (C. L. K. 1844)
  8. Spider mramor Cl. 1757
  9. Araneus nordmanni (Thor. 1870)
  10. Krásný pavouk (CLK 1835) -?
  11. Spider-square Cl. 1757
  12. Spider cruel (LR 1872)
  13. Araneus sturmi (Hahn 1831)
  14. Araneus triguttatus (F. 1775)
  15. Araneus venatrix (CLK 1839) -?
  16. Araniella alpica (LK 1869)
  17. Araniella cucurbitina (tř. 1757)
  18. Araniella displicata (Hentz 1847)
  19. Araniella incospicua (Sim. 1874)
  20. Araniella opisthographa (Kulcz. 1905)
  21. Araniella proxima (Kulcz. 1885)
  22. Argiope bruennichi (Scop. 1772)
  23. Argiope lobata (Pallas 1772)
  24. Cercidia prominens (Westr. 1851)
  25. Cyclosa conica (Pallas 1772)
  26. Cyclosa oculata (Walck. 1802)
  27. Gibbaranea bituberculata (Walck. 1802)
  28. Gibbaranea gibbosa (Walck. 1802)
  29. Gibbaranea omoeda (Thor. 1870)
  30. Gibbaranea ullrichi (Hahn 1835)
  31. Hypsosinga albovittata (Westr. 1851)
  32. Hypsosinga heri (Hahn 1831)
  33. Hypsosinga pygmaea (Sund. 1831)
  34. Hypsosinga sanguinea (CLK 1844)
  35. Larinioides cornutus (tř. 1757)
  36. List Larinioides (Sehr. 1803)
  37. Larinioides ixobolus (Thor. 1873)
  38. Larinioides patagiatus (Cl. 1757)
  39. Larinioides sclopetarius (Cl. 1757)
  40. Mangora acalypha (Walck. 1802)
  41. Neoscona adianta (Walck. 1802)
  42. Nuctenea silvicultrix (CLK 1844)
  43. Nuctenea umbratica (Cl. 1757)
  44. Singa hamata (tř. 1757)
  45. Singa nitidula C. L. K. 1844
  46. Zilla diodia (Walck. 1802)
  47. Zygiella atrica (CLK 1845)
  48. Zygiella Montana (CLK 1839)
  49. Zygiella stroemi (Thor. 1870)
  50. Zygiella thorelli (Aus. 1871)
  51. Zygiella x-notata (tř. 1757)

Rod: Lycosidae – strehúňovité

  1. Acantholycosa lignaria (tř. 1757)
  2. Alopecosa accentuata (Latr. 1817)
  3. Alopecosa aculeata (Cl. 1757) -!
  4. Alopecosa cronebergi (Thor. 1875) -?
  5. Alopecosa cuneata (Cl. 1757)
  6. Kurzor Alopecosa (Hahn 1831)
  7. Alopecosa fabrilis (tř. 1757) -!
  8. Alopecosa inquilina (tř. 1757)
  9. Alopecosa mariae (M. Dahl 1908)
  10. Alopecosa pinetorum (Thor. 1856)
  11. Alopecosa pulverulenta (tř. 1757)
  12. Alopecosa reimoseri Kolosv. 1934
  13. Alopecosa psammophila Buchar 2001
  14. Alopecosa schmidti (Hahn 1835)
  15. Alopecosa solitaria (Herm. 1876)
  16. Alopecosa sulzeri (Pavesi 1873)
  17. Alopecosa taeniata (CLK 1835)
  18. Alopecosa trabalis (tř. 1757)
  19. Arctosa cinerea (F. 1777)
  20. Arctosa figurata (Sim. 1876)
  21. Arctosa leopardus neděle ( 1833)
  22. Arctosa maculata (Hahn 1822)
  23. Arctosa perita (Latr. 1799)
  24. Arctosa stigmosa (Thor. 1875)
  25. Aulonia albimana (Walck. 1805)
  26. Geolycosa vultuosa (CLK 1838)
  27. radiata Hogna (Latr. 1817)
  28. Hygrolycosa rubrofasciata (Ohl. 1865)
  29. Lycosa singoriensis (Lax. 1770)
  30. Pole paradózy (západ 1861)
  31. Pardosa agricola (Thor. 1856)
  32. Pardosa alacris (CLK 1833)
  33. Pardosa albatula (Roew.1951)
  34. Pardosa amentata (tř. 1757)
  35. Pardosa bifasciata (CLK 1834)
  36. Pardosa ferruginea (LK 1870)
  37. Pardosa fulvipes (Collett 1876)
  38. Pardosa hortensis (Thor. 1872)
  39. Pardosa lugubris (Walck. 1802) -!
  40. Pardosa monticola (tř. 1757)
  41. Pardosa morosa (L. K. 1870)
  42. Pardosa nebulosa (Thor. 1872)
  43. Pardosa nigra (C. L. K. 1834)
  44. Pardosa nigriceps (Thor. 1856)
  45. Pardosa paludicola (tř. 1757)
  46. Pardosa palustris (L. 1758)
  47. Pardosa poecila (Herm. 1879) -?
  48. Pardosa prativaga (L. K. 1870)
  49. Pardosa proxima (C. L. K. 1847)
  50. Pardosa pullata (tř. 1757)
  51. Pardosa riparia (C. L. K. 1833)
  52. Pardosa saltuaria (L. K. 1870)
  53. Pardosa sordidata (Thor. 1875)
  54. Pardosa sphagnicola (F. Dahl 1908)
  55. Pardosa wagleri (Hahn 1822)
  56. Pirata hygrophilus Thor. 1872
  57. Pirátští rytíři (Scop. 1763)
  58. Pirátská jeskyně (BI. 1841)
  59. Pirata piraticus (Cl. 1757)
  60. Pirate piscatorius (Cl. 1757)
  61. Tenuitarsis pirát sim. 1876
  62. Pirata uliginosus (Thor. 1856)
  63. Tricca lutetiana (Sim. 1876)
  64. Trochosa robusta (Sim. 1876)
  65. Trochosa ruricola (Dee Geer 1778)
  66. Trochosa spinipalpis (FOP-Cbr. 1895)
  67. Trochosa terricola Thor. 1856
  68. Xerolycosa miniata (CLK 1834)
  69. nemoralis Xerolycosa (Westr. 1861)

Barva: Pisauridae – lovčíkovité

  1. Dolomedes fimbriatus (Cl. 1757)
  2. Dolomedes plantarius (tř. 1757)
  3. Pisaura mirabilis (Cl. 1757)

Elaď: Oxyopidae – pastrehúňovité

  1. Oxyopes heterophthalmus Latr. 1804
  2. Oxyopes lineatus Latr. 1806
  3. Oxyopes ramosus (Mart. & Goeze 1778)

Čeleď: Agelenidae – kútnikovité

  1. Agelena gracilens C. L. K. 1841
  2. Agelena labyrinthica (tř. 1757)
  3. Histopona luxurians (Kulcz. 1897) -?
  4. Histopona torpida (CLK 1834)
  5. Tegenaria agrestis (Walck. 1802)
  6. Tegenaria atrica CLK 1843
  7. Tegenaria campestris CLK 1834
  8. Tegenaria domestica (Cl. 1757)
  9. Tegenaria ferruginea (Panz. 1804)
  10. Tegenaria parietina (Fourc. 1785)
  11. Poecilotheria maloval sim. 1870 -?
  12. Tegenaria silvestris LK 1872
  13. Poecilotheria Trent LR 1872
  14. Textrix denticulata (Oliv. 1789)

Hlava: Cybaeidae

  1. Argyroneta aquatica (tř. 1757)
  2. Cybaeus omezený LR 1868

Čeleď: Hahnidae – příčkový

  1. Antistea elegans (Bl. 1841)
  2. Cryphoeca carpathica Herm. 1879
  3. Cryphoeca silvicola (CLK 1834)
  4. Hahnia obtížné Hann 1966
  5. Hahnia helveola Sim. 1875
  6. Hahnia montana (Bl. 1841)
  7. Hahnia nava (Bl. 1841)
  8. Hahnia ononidum Sim. 1875
  9. picta Hahnia Kulcz. 1897
  10. Hahnia pusilla C. L. K. 1841

Čeľaď: Dictynidae – cedivočkovité

  1. Altella biuncata (Mill. 1949)
  2. Altella lucida (Sim. 1874)
  3. Získaná archeodictyna (OP-Chr. 1872)
  4. Archaeodictyna minuta (Mill. 1958)
  5. Argenna patula (Sim. 1874)
  6. Argenna subnigra (OP-Cbr. 1861)
  7. Brommella falcigera (Balogh 1935)
  8. Cicurina cicur (F. 1793)
  9. Dictyna arundinacea (L. 1758)
  10. Dictyna civica (Luke 1850)
  11. Dictyna latentní (f 1775)
  12. Dictyna pusilla Thor. 1856
  13. Dictyna szaboi Chyz. 1891
  14. Dictyna uncinata Thor. 1856
  15. Dictyna vicina Sim. 1873
  16. Emblyna annulipes (černá. 1846)
  17. Emblyna brevidens (Kulcz. 1897)
  18. Lathys humilis (Black. 1855)
  19. Lathys nielseni (Schenk. 1932)
  20. Lathys stigmatisata (šarže 1869)
  21. Mastigusa arietina (Thor. 1871)
  22. Mastigusa macropthalma (Kulcz. 1897)
  23. Nigma flavescens (Walck. 1830)
  24. Nigma walckenaeri (Roew.1951)

Elaď: Amaurobiidae – cedivkovité

  1. Amaurobius erberi (Keyser. 1863)
  2. Amaurobius fenestralis (Stroem 1768)
  3. Amaurobius ferox (Walck. 1830)
  4. Badumna jugoram LR 1868
  5. Badumna pale LR 1868 -?
  6. Callobius claustrarius (Hahn 1833)
  7. Coelotes atropos (Walck. 1830)
  8. Coelotes paže (LR 1855)
  9. průměrný Coelotes Kulcz. 1887) -?
  10. Coelotes terrestris (šíře 1834)
  11. Urocoras Echinorhynchinae (Kulcz. 1897)

Čelaď: Titanoecidae – teplomilovité

  1. Titanoeca psammophila Wunder. 1993
  2. Titanoeca quadriguttata (Hahn 1833)
  3. Titanoeca schineri L. K. 1872
  4. Titanoeca veteranica Herm. 1879

Elaď: Miturgidae

  1. Cheiracanthium campestre Lohm. 1944
  2. Cheiracanthium tunel Hem. 1879
  3. Cheiracanthium vyhloubil lem. 1879
  4. Cheiracanthium elegans Thor. 1875
  5. Cheiracanthium erraticum (Walck. 1802)
  6. Cheiracanthium mildei L. K. 1864
  7. Cheiracanthium montanum L. K. 1878
  8. Cheiracanthium oncognathum Thor. 1871
  9. Cheiracanthium pennyi OP-Cbr. 1873
  10. Cheiracanthium punctorium (Villiers 1789)
  11. Cheiracanthium rupestre Herm. 1879
  12. Cheiracanthium seidlitzii L. K. 1864
  13. Cheiracanthium virescens (Sund. 1833)

Druh: Anyphaenidae – slezina

  1. Anyphaena accentuata (Walck. 1802)
  2. Anyphaena spatřila Mill. 1967

Čelaď: Liocranidae – zapriadkové

  1. Agroeca brunnea (Bl. 1833)
  2. Agroeca cuprea šarže 1873
  3. Agroeca lusatica (LK 1875)
  4. Agroeca proxima (OP-Cbr. 1871)
  5. Liocranum dark Westr. 1851
  6. Liocranoeca striata (Kulcz. 1882)
  7. Liocranum kochi Herm. 1879 -?
  8. Liocranum rupicola (Walck. 1830)
  9. Liocranum zářící (Thor. 1875)
  10. Mesiotelus annulipes (Kulcz. 1897)
  11. Scotina celans (Bl. 1841)
  12. Scotina palliardi (LK 1881)

Rod: Clubionidae – zapriadnikovité

  1. Clubiona alpicola Kulcz. 1882
  2. Clubiona brevipes Bl. 1841
  3. Clubiona caerulescens L. K. 1867
  4. Clubiona Comte CLK 1839
  5. Clubiona corticalis (Walck. 1802)
  6. Různé OP-Cbr. 1862
  7. Clubiona frisia zranění. & Schuett 1995
  8. Clubiona frutetorum L. K. 1866
  9. Clubiona genevensis L. K. 1866
  10. Německá clubiona Thor. 1870
  11. Clubiona juvenis Ano . 1878
  12. Clubiona kulczynskii Lessert 1905
  13. Clubiona lutescens Westr. 1851
  14. Clubiona Marmorata LK 1866
  15. Clubiona neglecta OP-Cbr. 1862
  16. Clubiona palllidula (tř. 1757)
  17. Clubiona phragmitis CLK 1843
  18. Clubiona reclusa OP-Cbr. 1863
  19. Clubiona rosserae Locket 1953
  20. Clubiona saxatilis LK 1866
  21. Clubiona similis LK 1867
  22. Clubiona stagnatilis Kulcz. 1897
  23. Clubiona subsultans Thor. 1875
  24. Clubiona subtilis L. K. 1867
  25. Clubiona terrestris Westr. 1851
  26. Clubiona trivialis C. L. K. 1843

Čelaď: Coriniidae

  1. Cetonana laticeps (Canestr. 1868)
  2. Phrurolithus veselý (CLK 1835)
  3. Phrurolithus nejméně SLK 1839
  4. Phrurolithus pullatus Kulcz. 1897
  5. Phrurolithus szilyi Herm. 1879

Elaď: Zodariidae – mravčíkovité

  1. Zodarion Německo (CLK 1837)
  2. Zodarion rubidum Ano . 1915

Rod: Gnaphosidae – skáliarkovité

  1. Aphantaulax cincta (LK 1866)
  2. Aphantaulax seminigra Sim. 1878
  3. Berlandina cirerea (Menge 1872)
  4. Callilepis nocturna (L. 1758)
  5. Callilepis schuszteri (Herm. 1879)
  6. Cryptodrassus hungaricus (Balogh 1935)
  7. Drassodes cupreus (Bl. 1834)
  8. Drassodes lapidosus (Walck. 1802) -!
  9. Drassodes murinus (Hahn 1834) -?
  10. Drassodes pubescens (Thor. 1856)
  11. Drassodes villosus (Thor. 1856) -?,!
  12. Drassyllus lutetianus (LR 1866)
  13. Drassyllus nastavení (LR 1866)
  14. Drassyllus trpaslík (CLK 1839)
  15. Drassyllus malý (CLK 1833)
  16. Drassyllus manažer (Thor. 1875)
  17. Drassyllus vinealis (Kulcz. 1897)
  18. Echemus angustifrons (Westr. 1861)
  19. Gnaphosa bicolor (Hahn 1833)
  20. Gnaphosa fallax Herm. 1879 -?
  21. Gnaphosa lucifuga (Walck. 1802)
  22. Gnaphosa melancholie (CLK 1839)
  23. Gnaphosa microps Holm 1939
  24. Gnaphosa skromný Kulcz. 1897
  25. Gnaphosa montana (LK 1866)
  26. Mech Gnaphosa (LR 1866)
  27. Gnaphosa nigerrima LK 1877
  28. Gnaphosa opaca Herm. 1879
  29. Haplodrassus příbuzný (West. 1861)
  30. Haplodrassus dalmatensis (L. K. 1866)
  31. Haplodrassus kulczynskii Lohm. 1942
  32. Haplodrassus minor (OP-Cbr. 1879)
  33. Umírněný Haplodrassus (Kulcz. 1897)
  34. Nositel Haplodrassus (CLK 1839)
  35. Haplodrassus surenseni (Str. 1900)
  36. Haplodrassus silvestris (Bl. 1833)
  37. Haplodrassus umbratilis (L. K. 1866)
  38. Micaria ponory (Luke 1846)
  39. Micaria formicaria (Sund. 1832)
  40. Micaria fulgens (Walck. 1802)
  41. Micaria guttulata (C. L. K. 1839)
  42. Micaria lenzi Bösenberg 1899
  43. Micaria pulicaria (Sund. 1832)
  44. Micaria romana L. K. 1866
  45. Micaria rossica Thor. 1875
  46. Micaria sileciaca L. K. 1875
  47. Micaria sociabilis Kulcz. 1897
  48. Micaria subopaca Westr. 1861
  49. Nomismus displej (CLK 1839)
  50. Phaeocedus braccatus (LR 1866)
  51. Poecilochroa viditelný (LR 1866)
  52. Poecilochroa variana (CLK 1839)
  53. Scotophaeus blackwalli (Thor. 1871)
  54. Scotophaeus quadripunctataus (L. 1758)
  55. Scotophaeus scutulatus (LR 1866)
  56. Kabát Sosticus (LR 1866)
  57. Trachyzelotes foot (CLK 1837)
  58. Trachyzelotes mundus (Kulcz 1897.) -!
  59. Urozelotes rural (Koch 1872)
  60. Žárlivý bronz (sim. 1878)
  61. Zelotes apricorum (LK 1876)
  62. Jealous atrocaeruleus (sim. 1878)
  63. Zelotes aurantiacus Mill. 1967
  64. Zelotes caucasius (LK 1866)
  65. Zelotes clivicola (LK 1870)
  66. Žárlivý pobyt (Kulcz. 1897)
  67. Žárlivý vybrán (CLK 1839)
  68. Zelotes erebeus (Thor. 1870)
  69. Zelotes exiguus (Müll. Schenk. 1895)
  70. Zelotes gracilis (Canestr. 1868)
  71. Zelotes hermani (Chyz. 1897)
  72. Zelotes latreillei (Sim. 1878)
  73. Zelotes longipes (LK 1866)
  74. Zelotes petrensis (CLK 1839)
  75. Žárlivý puritán Chamb . 1922
  76. Zelotes pygmaeus Mill. 1943
  77. Zelotes subterraneus (CLK 1833)

Čeleď: Zoridae – zor

  1. Zora armillata Sim. 1878
  2. Zora distincta Kulcz. 1915
  3. Zora manicata Sim. 1878
  4. Zora nemoralis (Black. 1861)
  5. Zora pardalis Sim. 1878
  6. Zora silvestris Kulcz. 1897
  7. Zora spinimana (neděle 1833)

Čelaď: Heteropodidae – máloočkovité

  1. Micrommata virescens (Cl. 1757)

Čelaď: Philodromidae – listovníkovité

  1. Philodromus albidus Kulcz. 1897
  2. Philodromus aureolus (Cl. 1757) -!
  3. Philodromus buchari Kubcová 2004
  4. Philodromus cespitum (Walck. 1802)
  5. Klikněte na collinus SLK 1835
  6. Click corticinus (CLK 1837)
  7. Philodrumus dispar Walck. 1826
  8. Philodromus emarginatus (Schr. 1803)
  9. Philodromus fallax Sund. 1833 -?
  10. Philodromus fuscolimbatus Luc. 1846 -?
  11. Klikněte na fuscomarginatus (De Geer 1778)
  12. Click herec (Lair. 1819)
  13. Philodromus longipalpis Sim. 1870
  14. Philodromus margaritatus (Cl. 1757)
  15. Philodromus poecilus (Thor. 1872)
  16. Klepněte na rozmazlené O. P-Chr. 1871
  17. Philodromus rufus Walck. 1826 -!
  18. Philodromus vagulus Sim. 1875
  19. Thanatus arenarius Thor. 1871
  20. Thanatus atratus Sim. 1875
  21. coloradensis Thanatus Keyl. 1880
  22. Thanatus formicinus (tř. 1757)
  23. Thanatus líčil LR 1881
  24. Thanatus sabulosus (Menge 1875)
  25. Thanatus drážky CLK 1845
  26. Tibellus macellus Sim. 1875
  27. Tibellus maritimus (množství 1875)
  28. Tibellus protáhlý (Walck. 1802)

Elaď: Thomisidae – bežníkovité

  1. Coriarachne depressa (C. L. K. 1837)
  2. Diaea dorsata (F. 1777)
  3. Diaea livens Sim. 1876
  4. Heriaeus graminicola (Dolesch. 1852)
  5. Heriaeus hirtus (Latr. 1819)
  6. Heriaeus melloteei Sim. 1886
  7. Misumena vatia (tř. 1757)
  8. Misumenops tricuspidatus (F. 1775)
  9. Ozyptila atomaria (Panz. 1801)
  10. Ozyptila blackwalli Ano . 1875
  11. Ozyptila brevipes (Hahn 1826)
  12. Ozyptila claveata (Walck. 1837)
  13. Ozyptila gertschi Kurata 1944
  14. Ozyptila praticola (C. L. K. 1837)
  15. Ozyptila pulata (Thor. 1875)
  16. Ozyptila rauda Sim. 1875
  17. Ozyptila scabricula (Westr. 1851)
  18. Ozyptila simplex (O. P-Cbr. 1862)
  19. Ozyptila trux (Bl. 1846)
  20. Sjezdovka zkrácena (Pallas 1772)
  21. Runcinia grammica (CLK 1837)
  22. Synema globosum (F. 1775)
  23. Synema plorator (O. P-Cbr. 1872)
  24. Synema naložil Walcka . 1806
  25. Tmarus piger (Walck. 1802)
  26. Tmarus stellio Sim. 1875
  27. Tobias koláč Thor. 1872
  28. Xysticus albomaculatus Kulcz. 1891
  29. Xysticus alpicola Kulcz. 1882
  30. Xysticus audax (Schr. 1803)
  31. Tobias bifasciatus SLK 1837
  32. Xysticus cristatus (tř. 1757)
  33. Xysticus embiki Kolosv. 1935
  34. Xysticus emertoni Keyser. 1880
  35. Xysticus erraticus (Bl. 1834)
  36. Xysticus ferrugineus Menge 1876
  37. Tobias French sim. 1875
  38. Xysticus kempeleni Thor. 1872
  39. Xysticus kochi Thor. 1872
  40. Xysticus lanio C. L. K. 1835
  41. Xysticus lineatus (Westr. 1851)
  42. Tobiasův zápasník 50 K 1870
  43. Tobias žal (BI. 1836)
  44. Xysticus marmoratus Thor. 1875
  45. Xysticus ninnii Thor. 1872
  46. Tobias dark Collett 1877
  47. Tobiasova síla (Hahn 1832)
  48. Tobias sabulosus (Hahn 1832)
  49. Xysticus slovacus Svat., Pek. & Příd. 2000
  50. Xysticus strandi Kolosv. 1934 -?
  51. Xysticus striatipes LK 1870
  52. Xysticus ulmi (Hahn 1832)
  53. Xysticus viduus Kulcz. 1898

Elaď: Salticidae – skákavkovité

  1. Aelurillus označený v (Cl. 1757)
  2. Asianellus fasciatus (Hahn 1826)
  3. Attulus helveolus (Sim. 1871)
  4. Ballus chalybeius (Walck. 1802)
  5. Ballus lendli Kolosv. 1934 -?
  6. Carrhotus xanthogramma (Latr. 1819)
  7. Chalcoscirtus brevicymbialis Wunder.1980 ( )
  8. Dendryphanates hastatus (Cl. 1757)
  9. Dendryphanates rudis (Sund. 1833)
  10. Euophrys frontalis (Walck. 1802)
  11. Euophrys mottli Kolosv. 1934?
  12. Evarcha arcuata (tř. 1757)
  13. Evarcha falcata (tř. 1757)
  14. Evarcha jucunda (Luke 1846) -?
  15. Larinioides joy (CLK 1846)
  16. Heliophanus bronz (Hahn 1831)
  17. Heliophanus zlacený SLK 1835
  18. Heliophanus cupreus (Walck. 1802)
  19. Heliophanus dampfi Schenk. 1923
  20. Heliophanus váhavý SLK 1835
  21. Heliophanus flavipes (Hahn 1832)
  22. Heliophanus kochi Sim. 1868
  23. Heliophanus lineiventris Sim. 1868
  24. Heliophanus dumerilii LR 1867 -?
  25. Heliophanus patagiatus Thor. 1875
  26. Heliophanus simplex Sim. 1868
  27. Heliophanus tribulosus Sim. 1868
  28. Leptorchestes berolinensis (C. L. K. 1846)
  29. Macaroeris nidicolens (Walck. 1802)
  30. Marpissa muscosa (tř. 1757)
  31. Marpissa nivoyi (Luc. 1846)
  32. Marpissa pomatia (Walck. 1802)
  33. Marpissa radiata (Chubby 1859)
  34. Mendoza canestrinii Ninni 1868
  35. Myrmarachne formicaria (De Geer 1778)
  36. Neon levis (Sim. 1871)
  37. Neon nenávidí (Sim. 1875)
  38. Neon reticulatus (Bl. 1853)
  39. Neon valentulus Falc. 1912
  40. Pellenes nigrociliatus (Sim. 1875)
  41. Pellenes tripunctatus (Walck. 1802)
  42. Philaeus chrysops (Poda 1761)
  43. Phintella castriesiana (Grube 1861)
  44. Phlegra bresnieri (Luke 1846)
  45. Phlegra fasciata (Hahn 1826)
  46. Phlegra fuscipes Kulcz. 1891
  47. Pseudeuophrys erratica (Walck. 1826)
  48. Pseudeuophrys lanigera (Sim. 1871)
  49. Zastaralé pseudophrys (ano. 1868)
  50. Pseudeuophrys vafra (Bl. 1867)
  51. Pseudicius encarpatus (Walck. 1802)
  52. Pseudicius epiblemmoides Chyz. 1891 -?
  53. Salticus cingulatus (Panz. 1797)
  54. Salticus quagga Mill. 1971
  55. Salticus scenicus (Cl. 1757)
  56. Salticus zebraneus (CLK 1837)
  57. Sibianor aurocinctus (Ohlert 1865)
  58. Sitticus caricis (Westr. 1861)
  59. Sitticus rozlišovací (Sim. 1868)
  60. Sitticus dzieduszyckii (LK 1870)
  61. Sitticus floricola (CLK 1837)
  62. Sitticus longipes (Canestr. 1873) -?
  63. Sitticus penicillatus (Sim. 1875)
  64. Sitticus pubescens (F. 1775)
  65. Sitticus rupicola (CLK 1837)
  66. Salát Sitticus (OP-Cbr. 1868)
  67. Sitticus saxicola (CLK 1846)
  68. Sitticus terebratus (Cl. 1757)
  69. walckenaeri Sitticus Roew. 1951 -?
  70. Sitticus zimmermanni (Sim. 1877)
  71. Synageles hilarulus (C. L. K. 1846)
  72. Synageles si Kulcze oblíbil. 1897
  73. Synageles hunter (Lk. 1836) -!
  74. Talavera aequipes (O. P-Chr. 1871)
  75. Talavera otevřít Mill. 1971
  76. Talavera milleri Brignoli 1983
  77. Talavera monticola (Kulcz. 1884)
  78. Talavera parvistyla Log. & Kron. 2003
  79. Talavera petrensis (C. L. K. 1837)
  80. Talavera thorelli (Kulcz. 1891)
  81. Yllenus vittatus Thor. 1875

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *