příprava krmiva barf
|

Co je BARF krmivo

Slyšeli jste v nedávné době o BARF krmivu? Nevíte co to znamená a pro koho je krmivo určeno? Mezi pejskaří se tato metoda krmení stává v současnosti velmi oblíbenou. S BARF krmivem přispíváte k lepšímu zdraví vašeho mazlíčka, a nebojte, opravdu se z něj vlk nestane. 

Co to BARF je? 

BARF je anglická zkratka (BORN AGAIN RAW FEEDERS), která se dá do češtiny volně přeložit jako znovuzrozen krmit syrově. Jedná se o metodu, která spočívá ve výživě domácích zvířat přirozeným způsobem. Tedy masem, kostmi a zeleninou. Velkou inspirací v této metodě, může být krmení psovitých šelem. Způsob krmení BARF vyžaduje zodpovědnost chovatele, který musí dohlédnout na vyváženou stravu.

Uvědomte si, že pes k životu nepotřebuj granule, které jsou podle reklam prémiové, ultra prémiové, super prémiové nebo platinové granulky. Dlouhodobý život mu zajistí jedině správné krmení, a tím je metoda BARF. 

Co je barfování a proč přejít na BARF stravu? 

V současnosti přechází stále větší okruh chovatelů na krmení syrovým masem. Mnoho z nich pochopilo, že chemie do jídelníčku jejich mazlíčků rozhodně nepatří. Umělé vyrobená strava v podobě granulí je naprostým opakem BARF stravování. 

Proč by měl být pes krmen stejně jako vlk? 

Díváte se na svého čtyřnohého mazlíka a nejde vám do hlavy, jak takový pohodový a gaučový pes může být krmen jako vlk? Ano, vzhledově a povahově jsou si vzdálení, avšak výživové potřeby mají naprosto stejné. 

Podle statistik se dochází ke zjištění, že od doby, kdy se začalo krmit konzervami či granulemi, které jsou uměle vyrobeny, narůsta množství zdravotních problémů u psů, nejen u psů, ale i koček. 

Víte, co je v granulích? 

Krmivo jako jsou granule, je vyráběno při teplotě 120-200 °C. Při této teplotě se bílkoviny, enzymy, tuky a přírodní vitamíny zničí nebo poškodí, a ty jsou na konci nahrazeny uměle vytvořenými minerály a vitamíny. Ty jsou však pro zdraví málo využitelné, takže organismem pejska pouze prochází. A aby jim chemické složení granulí chutnalo, přidají do nich různé chutě a sladidla, které si psi pochopitelně dají, protože vůni neodolají. 

Berte v potaz to, že je pes masožravec. Proč jim tedy stále sypeme granule, a myslíme si, že je to pro ně to nejlepší?

Krmení syrovým masem

Na světě existuje mnoho mýtů, které poukazují na to, že když pes jednou ochutná krev, stane se tak nebezpečným zvířetem. Pravděpodobně vás sní, i s celou rodinou. Syrové maso není nebezpečné, nezpůsobuje salmonelu ani parazity. 

S BARF krmivem se navrátíte k přírodě a tradičnímu způsobu krmení, jako kdysi. Zvíře tepelně neupravenou stravu ocení. Především po zdravotní stránce. Jde o alternativní způsob krmení, které je z kvalitních a přírodních surovin. Myslete na zdraví vašeho pejska, a zkuste krmení syrovým masem. 

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *