Kdy vzít psa s sebou a kdy jej raději nechat doma

Čtyřnohý mazlíček je součástí rodiny, je jejím právoplatným členem. I kdybychom chtěli milovaného psíka brát všude s sebou, některé aktivity nejsou ideální, v mnoha případech ani vhodné pro naše chlupáče a zvažování, zda jej vzít s sebou nebo jej nechat v pohodlí domova, je někdy velice obtížné. Jak se správně rozhodnout?

Se psem na nákup?

Potřebujete obměnit šatník nebo nakoupit zásoby jídla na další týden a nechcete nechat chlupáče se smutnýma psíma očima doma? Článek o tom, jak na cestování se psem? I když je to někdy těžké, pro pejska bude lepší, když s vámi na nákupy nevyrazí. Přeci jen do většiny obchodů a nákupních center psi nesmějí, a tak byste zbytečně riskovali nepříjemnosti s personálem. Navíc si ani sám chlupáč neužije procházku mezi regály a houfy lidí.

Mnoho lidí řeší tuto situaci tak, že nechá pejska uvázaného před obchodem nebo zavřeného v autě. Obě varianty jsou naprosto nevhodné a důvodů je hned několik. V autě může dojít k přehřátí psa, což může vést až k úmrtí. Před obchodem může chlupáče kdokoli obtěžovat, ubližovat mu, nebo jej dokonce ukrást. No řekněte sami, není lepší čas věnovaný nákupu vynahradit psímu kamarádovi po návratu domů příjemnou procházkou?


TIP: Když už se rozhodnete vzít pejska na výlet, tak si pořiďte odstraňovač chlupů.


Na druhou stranu je návštěva obchodních center ideální příležitostí k socializaci. V takovém případě je však lepší jet do daného střediska s tímto záměrem a nikoli s potřebou vyprázdnit peněženku. Pejsek při poznávání nových míst získává sebevědomí a důvěru v psovoda – tedy ve vás, a tak by vás měl mít s sebou jako oporu. Ideální je návštěva chovatelských potřeb, kde chlupáči rovnou koupíte i nějakou mlsku či hračku. Můžete zde na pejskovi vyzkoušet i některé výrobky, které si netroufnete koupit přes internet, jako například náhubek, postroj či obojek. Samozřejmě je nutné navštěvovat pouze taková centra a obchody, kde je vstup se psy povolen.

Výlety a dovolené

Pokud plánujete idylický prodloužený víkend, výšlap nebo dovolenou, nezapomínejte ani na vašeho čtyřnohého parťáka. Pokud jej chcete vzít s sebou, je potřeba naplánovat aktivity tak, aby neomezovaly ani vás, ani psíka. Návštěvu některých míst tak budete muset oželet – pejsci často nesmějí do jeskyní, do muzeí, na zámky a mnohdy ani na rozhledny. U některých objektů zájmu jistě narazíte na řešení v podobě uzamykatelných kotců, které jsou určeny pro pejsky návštěvníků. Tyto kotce však nejsou vhodné pro každého pejska – pokud na odloučení není chlupáč zvyklý, může mít z této zkušenosti neblahé vzpomínky plné stresu, nejistoty a úzkosti. Proto program důkladně naplánujte a prostudujte podmínky míst, která chcete navštívit. Nakonec si čas strávený s celou rodinou náramně užijete! A pokud přeci jen raději necháte chlupáče doma, můžete se těšit na upřímnou radost při vítání. Nezapomeňte pejskovi vše vynahradit!


Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *