kočka u jídla
|

Co jí kočka a jak ji správně krmit?

Domácí mazlíčkové zaplnili naše domácnosti. Nejeden člověk se totiž začal cítit sám a vyžadoval krapet pozornosti zejména, pokud se náplň jeho práce uchýlila do domácího prostředí. Kromě pejsků jsme si však přes práh domu přenášeli také kočky. I když se říká, že jsou to falešná stvoření, dokážou být svým majitelům věrné. Tedy pokud jim budou zajištěny podmínky, jež ke svému spokojenému životu potřebují.

Problém bývá často v krmení

Jen málokterý majitel koček si uvědomuje, že i tato stvoření mají předepsaný seznam toho, co mohou a co naopak nemohou jíst. Stejně jako u psů mohou i u koček vzniknout zdravotní problémy, pakliže jim bude podávána nevhodná strava. Problémem bývá často mléko, které není tou nejlepší volbou. Kočky jsou totiž masožravé šelmy a takto bychom k nim měli přistupovat i při sestavování jejich jídelníčku.

Zejména v době, kdy jsou kočky koťaty bychom měli zaměřit svou pozornost na jejich stravovací návyky. Ty si totiž vytváří v prvním roce a půl. Jak je nastavíte, od toho se bude odrážet stravování v následujících letech.

Kočku lze krmit třemi způsoby

V současné době, kdy je trh plný různých alternativ kočičího žrádla se nabízí otázka, co z nabízeného je pro domácího mazlíčka tím nejlepším. Podle odborníků máme konkrétně tři možnosti, čím nového člena rodiny krmit a jimi jsou:

  • Suchá strava
  • Vlhká krmiva
  • Barf

Suchá strava = vyvážený jídelníček

Co si představit pod pojmem ,,suchá strava”? Mluvíme o obyčejných granulích. Pokud se rozhodnete pro tuto alternativu stravování, je zapotřebí strávit dostatek času vybíráním vhodného krmiva. Pokud totiž koupíte nekvalitní granule, neposkytnete kočce vyvážený jídelníček, spíše naopak.

Ale jak kvalitní granule poznat? Dívejte se na složení stejně, jako když vybíráte potraviny pro sebe. V případě kočičího krmení je důležitý obsah masa. Zvolte takové druhy, které obsahují vysoké procento masa. Jak již bylo zmíněno, mluvíme o masožravé šelmě.

Vlhká krmiva jsou také možností

Kapsičky, konzervy, paštiky – to všechno spadá do kategorie ,,vlhká krmiva”. Opět se však setkáte s nekvalitními druhy, bohužel. A opět platí, že složení je to, co vás bude při výběru nejvíce zajímat. Nejen, že by měl produkt obsahovat velké množství zmiňovaného masa, vyhýbejte se vysokému obsahu soli nebo umělým dochucovadlům, jež nemají v daném výrobku místo.

Barf neboli syrová strava

V posledních letech se do popředí dostává takzvaný barf neboli barfová strava. Jedná se o syrovou stravu, jejíž součástí jsou například kosti, vnitřnosti, ovoce, také syrové maso, zelenina nebo vajíčka. Jedná se o zdraví prospěšnou alternativu, se kterou se ale nesmí začít ze dne na den. Přechod, respektive návrat ke kořenům musí být postupný.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *