psí krmivo

Nejlepší krmivo pro dospělého psa

Každý páníček chce dát svému psímu miláčkovi to nejlepší. Obrovské množství dostupných krmiv všech druhů a variant mu to však značně ztěžuje. Při výběru toho nejlepšího je tedy dobré vědět na co se zaměřit, co by mělo krmivo obsahovat a podle jakých faktorů jej vlastně vybírat. Všechny tyto základní informace najdete v následujícím článku.

Na co se při výběru krmiva zaměřit?

První věc, která vás musí zajímat, je poměr rostlinných a živočišných bílkovin, přičemž ty živočišné musí vždy převažovat. Pozor si dejte také na to, zda je celkový obsah uvádět v syrovém či sušeném stavu. Setkáte-li se ve složení se specifikací „masokostní moučka“, zajímejte se, z čeho konkrétně pochází (např. kuřecí, rybí, jehněčí,…)

Některá krmiva obsahují více druhů těchto mouček, což není na škodu, nicméně pokud je váš pes citlivý a má nějaké potravinové alergie, vybírejte vždy krmivo pouze s jedním druhem masa. Granule, na kterých výrobce skutečný obsah či druh masa nedeklaruje, nechejte raději v regále. Definován musí být také zdroj sacharidů a tuků, a to konkrétně, například rýže, ječmen nebo kuřecí či rybí tuk.

Co vzít při výběru krmiva v potaz?

Rozhodujícími faktory, které je nutné při výběru krmiva zohlednit, jsou například velikost plemene či věk vašeho psa. Každá tato skupina má totiž jiné výživové požadavky. Například starý pes velkého plemene přímo vyžaduje, aby se v jeho granulích nacházela nějaká forma kloubní výživy. Důležitá je také míra pohybu vašeho mazlíčka. V případě, že má hodně pohybu nebo dokonce provozuje nějaké psí sporty, vyberte granule s vyšším obsahem tuku.

Naopak u psů s nadváhou bychom měli vybírat již speciální krmivo pro redukci váhy. V neposlední řadě je to celkové zdraví, které musíme vzít při výběru v potaz. U mnohých psů se může během života projevit určitá potravinová intolerance nebo alergie. V tomto případě je nejlepší vybírat granule s nejméně rozmanitým složením.

Čím tedy psa krmit?

Možnosti máte celkem tři – suché krmivo, mokré krmivo a syrová strava. Mezi suché krmivo patří hlavně klasické granule, mokré krmivo zahrnuje hlavně konzervy. I když se jedná o průmyslově zpracovaná krmiva, při správném výběru vašemu pejskovi rozhodně neublíží a dodají mu všechny potřebné živiny ke zdravému a kvalitnímu životu.

Více méně novinkou v oblasti výživy psů je syrová strava, tzv. BARF. Krmení psa touto formou vyžaduje více času a hlavně znalostí. Aby psovi nechyběly žádné makro ani mikro prvky, musí majitel dát majitel do každé misky potraviny, které mu je zajistí. Obecně by krmnou dávku mělo tvořit 70 % masa a 30 % syrové zeleniny. Vhodné je přidat také nějaký zdravý tuk či zdroj kvalitních sacharidů.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *