pes se krmí kočičími granulemi
|

Může pes kočičí granule a naopak?

Kdybyste před vašeho pejska postavili misku s jídlem pro psa, a misku jídla pro kočku, kterou z  nich by si vybral? Většina by právě zamířila k té kočičí misce. Je to totiž pro psy zakázané ovoce, které musí zkusit. Mnoho chovatelů má však za to, že kočičí jídlo může psovi značně ublížit, a naopak. Jak tomu tedy je? 

Porovnání kočky vs. psi

U koček je známo, že jsou o mnoho náročnější při výběru jídla. Co se týče psů, tam je problém opačný. Psi rádi zkusí to, co je zakázáno. Psi jsou všežravci, zatímco kočky patří do skupiny masožravců. Krmivo pro psy je bohatší na rostlinné složky, zatímco kočíčí krmivo, je obsahem více živočišných bílkovin. 

Vyšší množstí bílkovin v kočičím jídle způsobuje to, proč je pro psy kočičí jídlo tak chutné. Občasná kočičí strava psovi opravdu neuškodí, avšak při dlouhodobějším stravování kočičím krmivem, může dojít k obezitě u pejska. Kočičí jídlo je nutričně výživnější a proto je pro psa tato strava ve větší míře zcela nevhodná. 

Psům můžete kočičím žrádlem přilepšit

V případě, že by pejsek trpěl na onemocnění, které mu způsobuje nechutenství a tím ztrácel na váze, pak je kočičí krmivo perfektní variantou, jak zamezit těmto potížím. 

Sní kočka psí granule?

Ano, sní. Obecně je o kočkách známo, že jsou vybíravé. Ale tak, jako tomu je u psů, je to i u koček. V případě, že by nastalo pochybení a kočka by snědla jednou za čas psí granule, nic by se nestalo. Avšak v případě, že by kočka měla psí stravu pravidelně, mohlo by dojít ke zdravotním potížím, jelikož obsah psí stravy nemá dostatečné množství taurinu, který kočka potřebuje a neumí si ho sama syntetizovat v těle. 

V případě, že by kočka trpěla delší dobu na nedostatek taurinu, mohli by se dostavit choroby, zánětlivosti nebo poruchy funkce orgánů, a následně smrt. 

Mnoho chovatelů, kteří mají psa i kočku se snaží ušetřit na krmivu. Žijou-li tedy pod jednou střechou společně se psem a kočkou, jeden z nich dostává nesprávnou stravu. U psů je strava vždy podle rasy, velikosti a podle věku. U koček je to zcela na stejném principu. 

3.5/5 - (2 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *