Krmivo Pro Kocky 2
| |

Krmivo pro kočku, která nechce jíst

Kočky jsou velmi často hodně vybíravé a jen tak něco jim nechutná. Je nutné si ale uvědomit, že pokud Vám kočka nechce jíst delší dobu, je něco v nepořádku. Určitě byste se měli začít zajímat, co je příčinou této nechuti. V každém případě sedá tento stav řešit, není vždy nutné ihned běžet k veterináři. Co by tedy mohlo kočce, která nechce jíst pomoci?

Proč nemá kočka chuť jíst?

Velmi rychle a v krátkosti se podíváme na důvody, proč kočka nechce jíst. Prvním z nich může být změna stravy. Pokud jste změnili granule nebo kapsičky, na které byla kočka zvyklá, může prostě protestovat. Kočky nemají rády změny. A obzvláště ne v krmivu. Důvodem může být dokonce stres kočky. Kočky nemusí přijmout nového mazlíčka, hosty nebo děti. U narozených dětí to může být problém. Kočka vydrží celkem dlouho nejíst, někdy i 24 hodin, ale pokud stravu odmítá déle, je to divné. Důvodem může být i onemocnění. Kočka může mít zácpu, průjem, plynatost nebo ji mohou bolest dásně a zuby.V takovém případě nemá chuť jíst, protože ji to bolí. Při delší době, kdy kočka nejí, je lepší zajít za veterinářem, který ji vyšetří.

Jakou stravu podávat kočce, která nechce jíst?

Jedním z hlavních důvodů nechutenství kočky může být přímo v krmivu. Jednoduše ji nechutná nebo přišla změna moc rychle. V případě, že kočce nechutná krmivo, kterým ji krmíte, musíte zvážit změnu. Vyplatí se koupit prémiové krmivo, které obsahuje velký podíl masa. Kočky jsou masožravci, a pokud v kapsičce nebo v granulích ucítí šťavnaté kousky masa, může být vyhráno. Žádnou změnu, ale nedělejte příliš rychle. Nejprve se snažte kočce stravu měnit jen částečně. Kočka ale může mít nějaké problémy a v takových případech je lepší ji po dohodě s veterinářem koupit dietní granule a stravu, která ji nebude zatěžovat žaludek a trávení.

Kapsičky můžete promíchat třeba s uvařeným nebo syrovým masem. U některých koček pomáhá, když se kvalitní konzerva ohřeje. Kočka nemusí mít chuť na potravu, protože ji přes den krmíte řadou pamlsků, i když vysoce kvalitních. Kočka je jednoduše zasycená a nemá už potřebu jíst. I kdybyste koupili sebelepší krmivo, nikdy ho kočce nenuťte. Může si vyvolat asociaci k potravě a nebude ho chtít.

Pomoct může pasta pro kočky

Kočičí pasty koupíte v každém zverimexu, stejně jako ostatní krmivo na Fera24.czKočičí pasty jsou nejen doplňkem stravy a mohou kočce dodat potřebné vitamíny a minerály, ale mohou v ní povzbudit i chuť k jídlu. Kočičí pasty navíc obvykle pomáhají i k vykašlávání chlupů, které mohou kočky trápit. Pokud je Vaše kočka zvyklá na pastu, můžete ji krmivo promíchat s touto pastou. Díky lahodné vůni a toho, co má ráda, se pustí i do zbytku kapsičky nebo konzervy. V případě, že máte zájem o kvalitní, ale i cenově dostupné konzervy a granule, navštivte Fera24.cz – kapsičky pro kočky.

5/5 - (3 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *