Nejlepší stříhací strojky na psy

Potrpíte si na to, aby váš psí parťák měl vždy dokonale zastřihnutou srst podle nejnovějších trendů? Už nemusíte utrácet v psím salonu. Stačí vybrat kvalitní stříhací strojek na psa a upravit mu srst v pohodlí domova. 

3 nejlepší stříhací strojky na psy

1. místo

Camry CR 2821

Strojek Campy Cr 2821

Cena: 750 Kč

Porovnat ceny
 • Mazací olej 
 • Čistící kartáček

2. místo

Moser Rex 1230

Moser Rex 1230

Cena: 1680 Kč

Porovnat ceny
 • 1 set nerezových břitů, 2 upevňovací hřebeny (6 mm, 9 mm)
 •  čistící kartáč
 • malý pečující olej
 • ochrana nožů

3. místo

Moser 1400

Moser 1400

Cena: 1000 Kč

Porovnat ceny
 • 1 set nerezových břitů
 • 4 upevňovací hřebeny (4,5 – 6 – 9 – 14 mm)
 • čisticí kartáč
 • malý pečující olej
 • ochrana nože
 • nůžky

Jak vybrat holicí strojek na psa?

Pokud srst vašeho pejska vyžaduje pravidelnou péči a nutný zásah psího kadeřníka, pak se zkrášlovací rituál v psím salonu pravidelnými návštěvami za rok pěkně prodraží. Ušetřete velké finanční výdaje za úpravu srsti vašeho psího miláčka. Stačí se spolehnout na vlastní šikovnost, sílu a schopnost. Určitě se vám vyplatí investice do kvalitního stříhacího strojku na psy, se kterým hravě zvládnete úpravu i toho nejhustšího psího kožíšku v pohodlí domova. 

Poradíme vám, jak vybrat kvalitní stříhací strojky pro psy, podle čeho je vybírat a jak se orientovat v současné nabídce. Aby holicí strojek na psa splnil všechna vaše očekávání, je nutné zohlednit zásadní parametry. Mezi ty patří především výkon strojku, který vždy vybírejte podle druhu srsti, typ napájení a kvalitní zpracování jednotlivých nástavců, kterými je přístroj vybavený.

Výkon stříhacího strojku

Výkon psího strojku výrazně ovlivňuje plynulost práce i čas strávený péčí o srst. I když budete pejska stříhat jednou za čas, rozhodně doporučujeme pořídit spíše výkonnější strojky, se kterými bude práce rychlejší, pohodlnější a samozřejmě i samotný strojek vám poslouží mnohem déle. Věřte, že prvotní investice do kvality se vám vrátí už při prvním stříhání.

Společně s kvalitou materiálů a způsobem zpracování je výkon strojku důležitým vodítkem k celkové životnosti a odolnosti. U levných a slabých strojků můžete po několika použitích zaznamenat ztrátu efektivity i samotného výkonu. I údržba je náročnější. 

Důležité je také sledovat potřeby vašeho pejska, jeho rasu i způsob použití. Pro psy s krátkou a jemnou srstí pro méně časté použití lze sáhnout po strojku výkonem kolem 30 W. Pro péči o hustší, delší srst, doporučujeme strojky nad 40 W. 

Kabelový nebo akumulátorový strojek?

Holicí strojek pro psy napájený za sítě 

Součástí každého takového typu holicího strojku na psa je vždy elektrický kabel. S jeho pomocí se strojek napájí ze zásuvky. Tyto modely jsou vhodné tehdy, pokud stříháte psa v interiéru a máte pohodlný přístup k zásuvce. 

Výhody a nevýhody kabelového strojku 

 • nepřetržitý provoz strojku
 • stabilní výkon strojku 
 • přístroj nevyžaduje pravidelné dobíjení
 • elektrický kabel může při stříhání zavazet 
 • nezbytný je přístup k elektrické energii 

Aku stříhací strojek pro psy 

Stříhací strojky pro psy dobíjené pomocí akumulátoru jsou velmi populární a stále oblíbenější i mezi profesionálními psími holiči. Tento model oceníte v případě, že svého psího miláčka budete chtít upravovat třeba na zahradě.  Při výběru je však nutné zohlednit dobu nabíjení akumulátoru, která se u jednotlivých modelů výrazně liší. 

Výhody a nevýhody aku stříhacího strojku 

 • absence elektrického kabelu, se strojkem se lépe pracuje 
 • lze stříhat téměř kdekoliv 
 • omezený čas stříhání na jedno nabití
 • akumulátor je třeba pravidelně dobíjet

Hlavice strojku

Nejvíce namáhaná je u stříhacího strojku pro psy samozřejmě hlavice. Zde je důležité klást důraz na zpracování a kvalitu. Hlavice by měla být vyrobena z ušlechtilé oceli. Kvalitu samozřejmě nepoznáte z obrázku, ale ani z běžného pohledu, nebo popisku zboží. Proto je dobré sledovat recenze a vybírat z kvalitních výrobků od osvědčených výrobců. Vodítkem může být samozřejmě i cena. Velmi laciné výrobky určitě nebudou splňovat vaše očekávání ani kvalitu výrobku. 

Pamatujte, že každý strojek vyžaduje údržbu. Ta je prováděna pravidelným olejováním břitů. Ideálně i v průběhu delší práce. Tím dochází k omezení opotřebovávání hlavice, k vyšší efektivitě a prodloužení životnosti. Časem se nevyhnete nutnosti komplexního servisu a broušení hlavice. 

Nástavce

I pejsci vyžadují přesný střih. Proto oceníte nastavení délky střihu, kterou lze regulovat pomocí nástavců. Stříhat můžete na délku od 3 do 20 mm. Spíše na množství nástavců byste se měli zaměřit na jejich kvalitu a provedení. Sledujte, zda je možné náhradní čepele v případě nutnosti nabrousit, popřípadě dokoupit. A to ideálně za rozumnou cenu. Samotná čepel lze často taky nastavit na několik délek střihu podobně jako u strojků pro lidi.

Výběr podle typu srsti psa

Výběr stříhacího strojku na psy podle typu srsti je celkem složitý úkol. Jde totiž o to, že nejen každá rasa, ale také samozřejmě i samotný pes, má jiné potřeby. Otázka jak vybrat strojek podle typu srsti psa může být celkem zavádějící, ale pomůžeme vám alespoň orientovat se v nabídce produktů na trhu a doporučíme strojky, které by mohly vyhovovat vám i vašemu pejskovi. 

Protože druhů a podob srsti existuje celá řada. Dlouhá, krátká, vlnitá, rovná, s podsadou i bez podsady. Jenže to není všechno. Během ročního období je srst hustší, řidší, pevnější, jemnější…

Pak jsou tu plemena s podsadou, kde dochází k vyzrávání srsti. A samovolné zkracování je ožehavým tématem. Spousta majitelů psů už ví, jak by měla srst jejich miláčka vypadat, jak by měla být dlouhá a jak upravená. Pokud srst zkracujete na určitou míru, abyste omezili množství „venkovního materiálu“ a klíšťat, která si na ní pejsek nosí domů z vycházek, pak je dobré investovat do strojku s výkonem kolem 35 W. Jiní páníčci pak zkracují srst kvůli vzhledu. U některých pejsků může přerostlá srst způsobovat i jiné potíže. Například může plstnatět, padat do očí, lepit se apod. U takových plemen doporučujeme výkonnější strojky kolem 40 W. 

Úpravu mnoho majitelů řeší hlavně v letních měsících, aby nedocházelo k přehřívání organismu psa. Jenže příroda je chytrá a psi jsou uzpůsobeny i na extrémně teplé počasí. Jak je to možné? Psi mají totiž termoregulaci, která s jejich kožichem „počítá“ a využívá jej v zimě i v létě. V tomto smyslu většinou tudíž problém není. Pak záleží na ostatních aspektech, jestli psovi srst stříhat či nikoliv. 

Výběr podle výšky střihu

Aby váš pejsek měl trendy střih i ve vašem soukromém psím salonu, pak je nutné zohlednit také nástavce, které pomohou upravit výšku střihu. Některé, především ty levnější strojky na psy, mají mnoho nástavců, které mnohdy ani nevyužijete. Spíše než množství nástavců sledujte nabízenou velikost, kterou budete potřebovat nejčastěji a možnost broušení nástavce. Kvalitní strojky mají nastavitelnou čepel na několik délek střihů. 

Recenze nejlepších strojků na psy

Strojky na psy se pohybují v mnoha cenových relacích. Obecně lze říci, že cena u strojků pro psy je nastavena o něco výše, než je tomu u „lidských strojků“. Ačkoli lze najít i několik velmi levných modelů. Vyplatí se však spíše investice do kvality a výkonu.

Strojky do 1000 Kč

Pokud se trochu vyznáte v nabídce strojů pro lidské vlasy, dobře víte, že strojky v této cenové relaci už nabízejí poměrně kvalitní zboží. U strojků pro psy je zde nabídka poměrně omezená. Půjde o jednoduchá, základní zařízení, u kterých nelze očekávat vysoký výkon, nebo zvláštní kvalitu zpracování. Mohou se však hodit pro nenáročné, občasné použití.

Strojky do 4000 Kč

Pokud vám záleží na tom, aby výsledný efekt vaší práce byl skutečně dokonalý a váš pejsek se pyšnil nádherným psím účesem, určitě doporučujeme trochu vyšší prvotní investici. Strojky na psy do čtyř tisíc nabízí velmi dobrý výběr, vybere si většina běžných zájemců. U horní hranice už najdete modely, které mají v podstatě profesionální parametry.

Strojky nad 4000 Kč

V této cenové relaci už je výběr strojků pro psy zaměřen především pro náročné, nebo profesionální použití. Nic vám ovšem nebrání investovat do vysoké kvality a výkonu i pokud nemáte zrovna psí salón. Oceníte efektivitu a velmi dlouhou životnost.

Strojek Campy Cr 2821

Camry CR 2821 Zastřihovač srsti pro psy

Cenově velmi dostupný strojek na psy značky Camry uspokojí méně náročné zákazníky i ty, kteří péči o psí srst provádějí pouze několikrát do roka. 

Camry CR 2821 – zastřihovač srsti pro psy je profesionální AKU zastřihovač pro psí srst. Vybrat si můžete hned 4 hřebeny pro nastavení délky střihu (3, 6, 9, 12 mm). Kvalitní titanová hlava s keramickým nožem s možností nastavení jeho výšky vůči ostří pro dokonalý střih vydrží opravdu dlouho a péči o hlavici je velmi jednoduchá. Co na tomto strojku oceníte nejvíce, je jedna náhradní Aku baterie pro nepřerušovaný provoz.

Sada na údržbu strojku je součástí balení a obsahuje:

 • Mazací olej 
 • Čistící kartáček 
Porovnat ceny
Moser Rex 1230

Moser Rex 1230

Pokud se váš pejsek bojí zvuku strojku, tento model bude pro něj jako dělaný. Moser Rex 1230 je profesionální elektrický stříhací strojek pro psy s tichým provozem.  

Doporučujeme jej pro malá plemena, až po velké psy. Výrobce tento model strojku doporučuje pro psy bez podsadové srsti, konkrétně pro plemena pudl, boloňský psík, pekingský palácový psík, shih-tzu, bobtail, bedlington teriér, portugalský vodní pes a kočky. Vybrat si můžete délku stříhání s 6 přednastavenými pozicemi od 0,7 – 3 mm. 

Sada na údržbu strojku je součástí balení a obsahuje:

 • 1 set nerezových břitů, 2 upevňovací hřebeny (6 mm, 9 mm)
 •  čistící kartáč
 • malý pečující olej
 • ochrana nožů
Porovnat ceny
Moser 1400

Moser 1400

Chcete, aby váš pejsek měl krásný účes jako z psího salonu, ale děsí vás neustálá návštěva psího kadeřníka? Pro dokonalé střihy vám skvěle poslouží tento profesionální strojek značky Moser, určený pro perfektní střih Vašeho psa. Zejména u malých psů dosáhnete optimálních výsledků s kvalitními detaily. Strojek však využijete i pro kompletní a detailní stříhání velkých psů. Moser 1400 je velmi výkonný a příjemně tichý.

Jestliže střih pro vašeho pejska vyžaduje různé délky a vy máte obavu s výměny nástavců během stříhání, s tímto strojkem vám mohou zbytečné starosti zcela odpadnout. Délku střihu lze nastavit do šesti různých délek. Díky přesným zastřihovacím břitům z odolné nerezové oceli je možný precizní střih s délkou řezu 0,7 až 3 mm a co víc, jednotlivé nástavce se vyměňují snadno a rychle.
Sada pro údržbu a příslušenství, které jsou součástí dodávky, usnadňují používání strojku a zajišťují jeho snadnou obsluhu a dlouhou životnost.

Sada na údržbu strojku je součástí balení a obsahuje:

 • 1 set nerezových břitů
 • 4 upevňovací hřebeny (4,5 – 6 – 9 – 14 mm)
 • čisticí kartáč
 • malý pečující olej
 • ochrana nože
 • nůžky
Porovnat ceny
Moser Max45

Moser Stříhací strojek Max 45

Už nikdy nebudete muset s vaším pejskem do psího salonu, protože péči o srst zvládnete hravě sami v teple domova. Se stříhacím strojkem na psy Moser Max 45 si můžete Vašeho mazlíčka ostříhat profesionálně sami. 

Tento strojek s robustní konstrukcí je ideální pro kompletní stříhání velkých psů a koček, nebo pro jemné zastřihnutí koní. Strojek je vybaven silným 45 W motorem se dvěma stupni rychlosti a ani dlouhodobé zatížení pro něj není problém.

Jestliže váš psí miláček vyžaduje trochu složitější úpravu srsti, s tímto strojkem zvládnete údržbu na jedničku. Ergonomický design tohoto strojku se postará o spolehlivou lehkost pro profesionální nároky.  A co víc? Pokud je váš pes citlivý na vibrace, s tímto strojkem skoro ani nepozná, že provádíte péči o srst. A to díky speciálnímu tlumení kmitání. Moser Max 45 je takřka bez vibrací. Profesionální výměnné stříhací násady jsou velmi precizně broušené a jejich výměna je velmi snadná díky speciálnímu tlačítku. 

Sada na údržbu strojku je součástí balení a obsahuje:

 • 1 mm stříhací hlavu
 • 2 nasazovací hřebeny
 • kartáček na čištění a olej.
Porovnat ceny
Andis Agc 2

Andis AGC 2

Tento stříhací strojek pro psy Andis AGC je plně profesionální mašinka na psy všech plemen. Vysoký výkon motoru při nízkém příkonu energie jej předurčuje pro celodenní využití v salonech, veterinách nebo pro náročné chovatele, kteří se potřebují spolehnout na kvalitu.

Strojek doporučujeme i pro profesionální použití. Jelikož jsou použité hlavy vyráběné z japonské tvrzené oceli, vydrží i dlouhé použití bez vynechání nebo tahání. Hlavy jsou v úpravě nerez a lze je opatřit i keramickou hlavou.

Porovnat ceny

Časté otázky okolo stříhání psů

Jaká plemena psů je možné stříhat?

Pravidelná péče o srst patří k základním činnostem, které s udržováním psa nekompromisně souvisí. Srst by měla být pravidelně vyčesávaná a to i u plemen bez podsady, nebo s krátkou srstí. Především v období, kdy zvíře mění srst, by se mělo provádět vyčesávání častěji. V letních měsících pak nastává otázka, zda psovi srst zkrátit či nikoliv. Jaká plemena psů je možné stříhat? Obecně platí, že srst se dá stříhat u všech plemen. Pokud samozřejmě doma nemáte psy s extra krátkou srstí. 
Často chovaná plemena v českých domácnostech, která se mohou stříhat, jsou: pudl, boloňský psík, pekingský palácový psík, shih-tzu, bobtail, bedlington teriér, portugalský vodní pes.
Jaké další psy můžeme stříhat? Například psy s pouze krycí vrstvou. Pozor dejte na to, aby váš pes nebyl ostříhaný kompletně, protože pokud srst nemá, není chráněn před UV zářením ani parazity. U starších nebo nemocných zvířat, která mají problémy s línáním, je stříhání také doporučováno. Předtím, než se pro střih rozhodnete, byste měli mít jasno v tom, jaký typ srsti Váš pejsek má a znát jeho zdravotní stav. Pokud si nejste jisti, konzultujte stříhání s veterinářem nebo psím kadeřníkem. 

Proč by se neměl stříhat každý pes?

Jsou to především psi s podsadou, kteří během ročního období mění srst podsady. Na léto pes líná tak, že podsada je minimální a na zimu výrazně huňatí a podsada je výrazná. 
Pozor na krátkosrstá plemena jako maďarský ohař, pinč, dobrman atp. Ty mají i v zimním období podsadu minimální. Plemena s takovým typem srsti jsou obecně náchylnější jak k přehřátí, tak podchlazení. 

Plemena se středně dlouhou, nebo dlouhou srstí, jsou dokonale vybavena k odolávání klimatickým vlivům právě tím, že krycí srst chrání psa před deštěm, sluncem a podsada vykonává funkci termoregulační. V létě zabraňuje přehřátí psa a v zimě podchlazení.
Takový typ srsti majitelé často v letním období stříhají v dobré víře, aby se pes nezahříval. Opak je ale pravdou. Sice je někdy opodstatněné psa se srstí s podsadou ostříhat, respektive prostříhat v kvalitním psím salonu po poradě s veterinářem z hlediska zdravotního. To mohou být kožní problémy, hormonální poruchy tvorby a růstu srsti. U zdravého zvířete není tedy nutné srst z důvodu strachu o přehřátí organismu stříhat. 

Jak ostříhat psa?

Pokud se rozhodnete pro stříhání vašeho pejska, je nutné, aby mu tato činnost přinesla co nejmenší stres. Dodržujte proto několik zásadních pravidel:

Nechte si nejdříve ukázat, jak se stříhacím strojkem zacházet. U bezproblémových jedinců často stačí přesná instruktáž, trochu psího porozumění a trpělivost.

Nejdříve je nutné psa naučit stát v klidu, nebo sedět. A to i v případě, že se panička či páníček blíží s divným vrčícím přístrojem. Při správném přístupu a tréninku dokážete v pejskovi vypěstovat důvěru i v takové situaci.

Výběr nástavce je dalším důležitým krokem. Ten se odvíjí podle délky srsti vašeho psa. Součástí mnoha stříhacích strojků jsou i různé nástavce, které vyzkoušíte a dle potřeby je můžete nahrazovat nebo vyměňovat. Jestliže si nejste úplně jisti, raději volte větší stříhací nástavec, dostřihnout můžete vždy.

Než se pustíte do stříhání, srst pečlivě vyčesejte. Jedině tak docílíte toho, že nástavec bude bezproblémově klouzat po srsti zvířete.

I psa může stříhání občas tahat. Proto byste měli vždy stříhat v jedné linii. Veďte strojek opatrně bez tlaku od hlavy zvířete až po zadní část těla. Podle potřeby nebo vkusu můžete stříhat buď pouze určitou část osrstění, nebo psa ostříhat celého.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *