Krematorium Praha
|

Zemřel váš čtyřnohý společník? Kafilerie není jediným řešením

Přestože nám domácí mazlíčci dělají radost, nevyhnutelně přijde okamžik, kdy se s nimi musíme rozloučit. A ač se pro většinu majitelů zvířat jedná o citlivé téma, musíme si především odpovědět na otázku, jak naložíme s jejich tělem. Možností máme několik, některé jsou však důstojnější než jiné.

Kafilerie? Raději ne

V případě, že musíme našeho psa či kočku nechat ze zdravotních důvodů uspat, kafilerie je první možností, kterou nám veterinář nabídne. Jelikož jsou však psi, kočky či dokonce králíci často rovnocennými členy naší rodiny, jedná se o nepříliš populární alternativu. Nejen, že nemáme možnost se se zvířátkem patřičně rozloučit, ale vzhledem k tomu, že kafilerie zajišťují rovněž likvidaci zbytků z jatek, se nejedná o příliš důstojnou variantu.

Pohřeb na zahradě není bez problémů

Bohužel další častá varianta, tedy pohřeb na zahradě, není tak snadná, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ač je představa mazlíčka pohřebeného na klidném místě v naší zahradě přijatelnější než kafilerie, musíme brát ohled na celou řadu omezení. Ta se týkají především blízkosti vodního zdroje či sousedního pozemku. Rozhodně nemůžeme zvíře pohřbívat na pozemku veřejném, tedy například v parku. 

Alternativou mohou být také speciálně zřízené hřbitovy pro zvířata, kterých je však v České republice pomálu. Počítat musíme také nejen s poplatkem za pohřbení, ale za pronájem hrobu na deset let, díky čemuž se výsledná cena může vyšplhat až k šesti tisícům korun.

Pohřeb žehem jako nejdůstojnější varianta

Řada problémů, které doprovází pohřeb zvířete do země, dala před několika lety vzniknout společnostem, které se specializují na kremaci zvířat, a to nejen psů, ale také koček či morčátek a králíků. Příkladem může být Krematorium zvířat Praha, které má mimo jiné pobočky v Plzni či Ústí nad Labem.

Přestože se může na první pohled zdát, že se kremace příliš neliší od kafilerie, opak je pravdou. Hlavní rozdíl spočívá především v zacházení se zvířetem s úctou a respektem, což se odráží i v nabízených službách. Mezi ty patří například individuální kremace – díky unikátnímu systému Garance máte 100% jistotu, že dostáváte popel pouze svého mazlíčka. Zárukou kvality je také skutečnost, že je toto krematorium a jeho pobočky členem Asociace zvířecího pohřebnictví.

Posledni rozlouceni s mazlickem
Zdroj: krematoriumzviratpraha.cz

Poslední rozloučení

Individuální kremací však výhody krematoria zvířat nekončí. Konkrétně Krematorium zvířat Praha nabízí odvoz zvířete a kremaci i během víkendů a svátků. V případě zájmu je možné využít obřadní síň k poslednímu rozloučení, případně také využít možnosti výroby pamětního skla či šperku s popelem. Od zvolených služeb se odvíjí i cena, která začíná na 1900 Kč.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *