plemena koťat

Nejlepší plemena koček pro chov v bytě

Během doby karanténní jste si uvědomili, že jste v krásném bytě sami a že byste potřebovali společnost? Pak se nabízí otázka, který domácí mazlíček je tím nejlepším. Pejsci vyžadují poměrně hodně společnosti a sami se příliš nezabaví, ale kočky? To jsou společníci, kteří si vystačí i sami se sebou a pozornosti tolik nepotřebují. Stačí jim pořídit škrábátko a kočičí záchod a je vystaráno. Jenže jaká plemena se hodí do bytu?

Stejně jako při výběru pejska je důležité zjistit, která kočičí rasa je vhodná do menších příbytků. I když se to nezdá, existují plemena, jež vyžadují více prostoru, jiným však menší, dvoupokojový byt nijak nevadí. Taková mají zpravidla dobrou fyzickou i duševní stimulaci a bohatě jim stačí, když se natáhnout na okenním parapetu. Zahradu nevyžadují.

Americká krátkosrstá kočka jako skvělý společník do bytové jednotky

Americká krátkosrstá kočka

Takovou rasou je například americká krátkosrstá kočka, která se chlubí svou pohodovou povahou. Mezi její záliby patří odpočívání s jejími majiteli, což jí ke spokojenému životu naprosto stačí. I proto se jí daří dobře v bytech, ať už se nachází v přízemí nebo v nejvyšším patře panelového domu.

Pokud bude kočka trávit příliš času doma, je důležité jí upokojit její sociální potřeby. Čili jí pořiďte hračky nebo jí dovolte dívat se z okna. Co se týče péče, jednou týdně ji vyčesávejte. Pak ji stačí jen klasicky krmit a tím je veškerá vyžadovaná péče u konce. Jak krmit kočky a koťata?

Britská osmikilová kočka je dalším vhodným kandidátem

Mezi plemena koček, které se s životem v bytě velice rychle spokojí je britská krátkosrstá kočka. Pyšní se krásným, šedivým vzhledem a výraznýma očima, což jsou její poznávací rysy. Co se týče hmotnosti, může mít až osm kilogramů.

Mluvíme o extrémně přizpůsobivé rase, která je navíc velmi tichá. Co miluje je lenošení, ale někdy má přemíru energie. Proto ji zásobte hračkami nebo jí po době schovejte pamlsky, které ve volném čase bude hledat.

Mývalí kočka s přátelskou povahou

Mývalí kočka

Pokud prahnete po trochu netradičním plemeni kočičího společníka, za zvážení stojí mainská mývalí kočka. Svým vzhledem je opravdu zajímává, ještě zajímavější je však její povaha. Pyšní se přátelskou a velmi láskyplnou povahou a hravě se socializuje se svými majiteli. Nevyžaduje příliš mnoho pozornosti, jen jim zařiďte dostatek zábavy. Opět platí, že hračky nebo pozorování z okna by měly být povoleny.

Mývalí kočky lze velmi snadno “ochočit”. Dokonce nemají problém ani s vodítkem, pokud byste s nimi chtěli vycházet na procházky. Stejně jako výše zmiňovaná britská kočka váží něco málo přes osm kilogramů.

Perská kočka ráda relaxuje

Náš seznam ukončíme perskou kočkou, což je plemeno, které miluje odpočinek a relaxaci. I proto těmto činnostem věnuje velkou část svého času. Nějaké lezení nebo skákání je zrovna nerajcuje, i proto jsou ideální do bytových jednotek.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *