haffit granule na míru recenze
| |

RECENZE: Stojí granule na míru Haffit opravdu za to?

Dávno jsou pryč doby, kdy byly pro naše čtyřnohé přátele k dostání pouze obyčejné suché granule, v lepším případě konzerva nebo maso od řezníka. Jelikož se my všichni hrdí majitelé psů často staráme o svého miláčka lépe než o sami sebe, na českém trhu se během posledních objevila celá řada společností, které vyrábí krmivo nejen prémiové kvality, ale přímo na míru našemu pejskovi. A jelikož jsem v poslední době zvažovala přechod na nový typ granulí, rozhodla jsem se dát šanci krmivu Haffit. V následující recenzi mám pro vás nejen krátké představení této značky krmiv, ale také to nejdůležitější – hodnocení samotné strávnice, mé fenky Gracie. Jak jí granule Haffit zachutnaly a stojí krmivo na míru za vyzkoušení?

Co je to Haffit?

Než se však přesuneme k samotnému testování, je důležité si povědět něco o společnosti, která krmivo na míru vyrábí. Jelikož je na trhu celá řada výrobců, je pro mě při výběru nového krmiva vždy velice důležité zapátrat po historii značky a jejích výrobních postupech. Vyhnu se tak koupi předraženého krmiva, jehož kvalita ceně ani zdaleka neodpovídá. 

Haffit jsou granule na míru.

A jak je na tom z tohoto hlediska Haffit? Jelikož se jedná o produkt již zavedeného výrobce krmiv, značky CANDY, bylo mi jasné, že kvalita je víceméně zaručená. CANDY jsou na trhu s krmivy už 25 let a co víc, jedná se o českou rodinnou firmu z okolí Pardubic. Krmiva vyrábí nejen za dohledu veterináře, ale také nutričního specialisty a dalších kvalifikovaných pracovníků. 

Pokud bychom se podívali na konkrétní složení krmiva Haffit, i to vypadá na první pohled více než dobře. Haffit nejsou obyčejné granule, ale pečené polštářky plněné masem, což je takový příjemný bonus. Navíc je složení bez konzervantů a jiných chemických přísad, takže se vlastně jedná o krmivo kvalitnější, než spousta potravin určených lidem. Pokud vás zajímá konkrétní složení a přísady, to vám bohužel neprozradí, jelikož je sestaveno na míru každému pejskovi, nemá tedy cenu ho tady detailněji rozebírat. 

Jak jsme testovali?

Jelikož je Gracie, naše dvouletá fenka, trochu citlivější na bříško, rozhodli jsme se netestovat úplnou výměnou krmiva, ale postupným přechodem na nové krmivo během prvního týdne testování. 

Samozřejmě po doručení balíčku s krmivem nejprve proběhla první degustace a musím konstatovat, že Gracie nepovažovala polštářky plněné masem za granule, jako spíš za psí dobrotku, kterou dostává za odměnu. Bylo nám tak už na první pohled jasné, že se nebudeme muset bát, že by jí snad Haffit krmivo nechutnalo.

A jak vypadalo samotné testování? Začali jsme postupným přidáváním Haffitu do našeho běžného krmiva, ale jelikož se nezdálo, že by nové krmivo dělalo Gracie problémy, brzy jsme přešli plně na Haffit. Ani pak se nedostavily obávané problémy se zažíváním, spíše naopak. Gracie, která občas umí být hodně vybíravá, vždycky vyluxovala misku do posledního drobečku.

Jak Haffit funguje a jak se sestavují nejlepší granule na míru?

Pokud také zvažujete nákup krmiva na míru, nejspíš vás zajímá, jak to vlastně celé probíhá. Nemusíte se bát, že by se jednalo o nějaký složitý proces; jednoduše zavítáte na webové stránky výrobce, kde vyplníte potřebné informace o vašem pejskovi. Důležité je se napsat vše co nejpravdivěji, aby výsledné krmivo vašemu čtyřnohému kamarádovi opravdu sedělo. 

A na jaké otázky se připravit? Počítat můžete jak se základními otázkami na pohlaví, plemeno a věk pejska, tak i s těmi trochu specifičtějšími, jako je jeho aktuální kondice a zdravotní stav, míra aktivity či případné alergie. Pokud víte, že vašemu pejskovi nesedí některé suroviny, nezapomeňte to do formuláře uvést.

Po zadání těchto údajů přichází na řadu samotný výběr konkrétních surovin. Můžete si vybrat například z několika druhů masa a příloh, případně přidat olej z tresčích jater či bylinky. Některé tyto bonusové suroviny však mohou být navíc zpoplatněny, je tedy na vás, zda je zvolíte, či nikoliv. 

Jakmile vyřešíte složení, zbývá už jen zvolit požadované množství. Systém vám podle váhy a aktivity pejska spočítá, kolik gramů krmiva potřebuje denně, a vy tak snadno uvidíte, jak dlouho vám objednané množství vydrží.

Jak vypadal doručený balík a co bylo uvnitř?

Než se přesuneme k závěrečnému hodnocení, musíme ještě alespoň stručně zmínit krásné balení, ve kterém nám krmivo přišlo. Gracie balení nejspíš neocenila natolik, jako jeho obsah, ale já byla nadšená nejen z rychlého dodání během týdne, ale i bonusového dárečku skrývajícího se uvnitř. Kromě krmiva totiž balíček obsahoval i praktickou odměrku. Odměrka je navíc doplněna jménem pejska a ryskou. 

Jediným mínusem, který bych mohla z hlediska balení uvést, je množství plastů. Granule totiž nejsou v jednom velkém pytli, ale v několika menších plastových sáčcích. Ačkoliv si díky tomu krmivo dlouho udrží čerstvost, příliš ekologické to rozhodně není.

Závěrečné hodnocení aneb proč kupovat granule na míru

Kolem a kolem musím konstatovat, že byly granule na míru správnou volbou. Nejen, že má Gracie krásně lesklou srst, ale také ji už nějakou dobu nezlobí bříško, což bylo dříve docela běžné. Také oceňuji možnost při každé objednávce změnit druh masa či další přísady, díky čemuž se Gracie krmivo neomrzí ani po delší době. Pokud zvažujete nákup granulí na míru, já i Gracie vám je můžeme jenom doporučit. Navzdory lehce vyšší cenně oproti konvenčním granulím opravdu stojí za to!

4/5 - (63 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *