Jak Zbavit Psa Blech
|

Jak zbavit psa blech

Poslední statistiky ukazují, že Češi jsou národem pejskařů. Za své čtyřnohé společníky jsou ochotní utratit miliony korun ročně. V této sumě jsou zahrnuty výdaje za veterináře, léky, také pamlsky a granule, a samozřejmě i hračky, psí obojky, kurzy nebo další. Jinými slovy psy milujeme natolik, že se na cenu za to nejlepší pro ně ani nedíváme. A to často ani v případě, že je potřebujeme zbavit blech. Jsou ale přípravky proti blechám tou jedinou cestou, jak mazlíčky nevítaného neřáda zbavit?

Blecha jako rychle se rozmnožující nevítaný host

Životní cyklus blechy je poněkud zajímavý. Jejím smyslem života je pít krev hostitele a rozmnožovat se rychlostí blesku. Samička dokáže po napití krve naklást až sto vajíček, ovšem většina z nich neulpí psovi v srsti, ale přejde do jeho pelechu, případně do koberce nebo dalších míst. A tam se jí daří, protože její potravou rozhodně není jenom krev hostitele, ale také trus ostatních blech. Čili se jedná o živočicha, který si vystačí naprosto sám, tudíž zbavit se ho je poněkud těžké.

Přípravek proti blechám není jediná pomoc

Když se pes začne často drbat, je to znamení toho, že má pravděpodobně blechy. A člověk najednou začne dělat prakticky všechno proto, aby svého čtyřnohého mazlíčka nevítaného hosta zbavil. Nejčastěji se sahá po už jmenovaných přípravcích proti blechám, což je jedna z nejrychlejších metod. Je ale zapotřebí psa udržet chvilku v klidu, což je někdy obtížnější (zejména u štěňat, kterým už vůbec nevysvětlíte, že blechy mohou přenést řadu chorob). 

Mezi přípravky proti blechám patří například nejrůznější spreje, ovšem daleko lépe funguje šampon. V obou případech platí, že se tento přípravek nesmí dostat psovi do očí, proto s jejich aplikací postupujte opravdu opatrně. 

Blecha
Zdroj: Unsplash.com

Kam nemůže šampon, může obojek

Mezi pejskaři se stal v posledních letech doslova hitem obojek proti blechám, který je ale dražší, proto se nehodí dávat štěňatům, jež obojek naprosto rozkoušou na maděru. Obojky ovšem nejsou jen skvělým a efektivním bojovníkem, který psa poměrně rychle zbaví problému, ale také jsou účinnou prevencí a důvodem, proč blechy na psího společníka nepůjdou. 

Obojků proti blechám je na trhu celá spousta, proto je důležité pročítat si zkušenosti chovatelů psů. Ne všechny obojky jsou tak kvalitní, jak se na první pohled zdají být.

Ocet taky pomáhá

Když přejdeme k typickým babským radám, musíme zmínit mocný ocet. Ten používaly už i naše babičky, které si z něj připravily domácí sprej proti blechám. Ocet jen smíchaly s vodou a postříkaly touto směsí srst čtyřnohého parťáka. A rázem bylo po problému!

A když zrovna sprej nepoužívaly proti blechám, byl z toho opravdu skvělý dezinfekční prostředek, který se ostatně používá dodnes (a to hlavně při mytí podlahy nebo oken).

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *