Acana Granule Logo
|

RECENZE: Acana granule

Hledáte kvalitní granule pro svého mazlíčka, ale z široké nabídky vám jde hlava kolem? Jednou z velice oblíbených značek v oblasti granulí pro psi i kočky je kanadská Acana. V dnešní recenzi se blíže podíváme nejen na jejich složení a metodu výroby, ale také vám prozradíme, zda tyto granule skutečně stojí za zkoušku.

O značce Acana

Acana Food Predstaveni

Historie značky Acana se začala psát v roce 1985 v kanadské provincii Alberta. Firma je známá především výrobou z opravdu kvalitních lokálních surovin a vysokým obsahem masa. Plusové body od nás získávají za pečlivý přístup k celému procesu výroby – nejen, že Acana dbá na vhodné podmínky chovu hospodářských zvířat, ale na každém balení navíc naleznete kontakt na farmáře, který dané suroviny dodával. 

Princip výroby

Granule značky Acana jsou vyráběny procesem, který je v souladu s tzv. biologicky vhodné potravy. V praxi to znamená, že granule dokáží do velké míry věrně suplementovat potravu, kterou by zvířata žrala ve volné přírodě – granule tak obsahují nejen vysoké procento masa, potažmo bílkovin, a nízké procento sacharidů, ale také je při výrobě použito celé zvíře, tedy i orgány, kosti, tuk, chrupavky či morek. Váš mazlíček tak v potravě dostane všechny důležité živiny. Aby bylo zachováno maximum živin, jsou ingredience sušeny mrazem při teplotě 50 stupňů Celsia.

Původ surovin

Další nespornou výhodou oproti konkurenci je fakt, že při výrobě jsou použity lokální suroviny – maso tak není před zpracováním dlouhodobě skladováno či uměle konzervováno. Hospodářská zvířata navíc splňují podmínky BIO chovu, tedy bez antibiotik či růstových hormonů. Mimo jiné si užívají kanadských luk v podobě volné pastvy, která přispívá ke kvalitě masa. S podobnou úrovní kvality se setkáme i u granulí s obsahem ryb.

Acana Granule Suroviny

Žádné z nabízených granulí navíc neobsahují nevhodné suroviny s vysokým obsahem škrobů, jako jsou obilniny, brambory či tapioka. Výjimkou u některých produktových řad může být řezaný oves.

Nabídka značky Acana

Nabídka granulí Acana je poměrně široká – čtyři základní produktové řady, které se liší na základě obsahu masa a ovsa, jsou k dostání v mnoha příchutích. Mezi ty nejčastější patří kuřecí, rybí, jehněčí či vepřové. Kromě krmiva pro psy Acana nabízí také granule pro kočky, které se vyznačují vyšším obsahem masa.

Naše hodnocení

Granule Acana oceníte zejména v případě, že hledáte granule s vysokým obsahem masa a kompletním složením (včetně chrupavek a orgánů), které zaručuje kompletní spektrum minerálů a vitamínů. Vzhledem k šetrnému zpracování bez chemických látek a konzervantů jsou granule vhodné i pro psy, které trápí zažívací potíže. Jedinou větší nevýhodou může být o něco vyšší cena, která však odpovídá kvalitě granulí.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *